“Гендиректор ВООЗ доктор Тедрос Адханом Гебрейєсус оголосив сьогодні поширення вірусу Ебола в Демократичній Республіці Конго (ДРК) надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що викликає міжнародне занепокоєння”, — йдеться у повідомленні. “Настав час для світу звернути увагу на це й подвоїти наші зусилля. Ми повинні співпрацювати спільно з ДРК, щоб покласти край цьому спалаху й побудувати кращу систему охорони здоров’я”, — наголосив Гебрейєсус.
Він також зазначив, що ВООЗ майже впродовж року докладає зусиль у боротьбі із захворюванням.
У Організації підкреслили, що ДРК не повинна закривати кордони, додаючи, що ризик поширення захворювання за межами регіону не є високим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щодня в Конго 12 осіб захворюють на Еболу
Зазначається, що на цьому тижні перший випадок інфекції був зафіксований у місті Гома, де проживає понад мільйон людей.
Свою заяву доктор Тедрос зробив після засідання Міжнародного комітету з питань надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, який був створений через спалах вірусу Еболи в ДР Конго.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гендиректор ВООЗ оглянув охоплені лихоманкою Ебола райони ДР Конго
Зазначається, що комітет заслухав звіти про розвиток подій, що відбулися в період спалаху та провів дискусію стосовно можливих заходів для реагування на розповсюдження вірусу. Додається, що це стало вже четвертим засіданням Комітету з моменту оголошення спалаху 1 серпня 2018 року.
Попередні серйозні спалахи Еболи у Західній Африці забрали життя понад 11 тисяч осіб. Тоді вони були класифіковані як третій (вищий) рівень небезпеки, що вимагає негайної масштабної мобілізації сил ВООЗ. В ООН також визнали серйозність надзвичайної ситуації, запровадивши значний обсяг гуманітарної допомоги в якості додаткових заходів реагування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Уганді подолали спалах лихоманки Ебола