Для російських промисловців зростання підкреслило "прихильність міністерства оборони фінансуванню військових закупівель, незважаючи на економічні труднощі", повідомили у SIPRI.
Але, незважаючи на те, що російський експорт збільшився на 6,2% в порівнянні з 2014 роком, цей показник - "значно повільніший, ніж темп зростання у 48,4% в період між 2013 і 2014 роками", йдеться у дослідженні.
SIPRI склав рейтинг зі 100 найбільших світових торговців зброєю та військовими сервісами, за винятком Китаю, який не надає надійні дані.
Західні країни "монополізували" верхні 12 місць в рейтингу, де лідирують оборонний підрядник Lockheed Martin з США з 36,4 млрд дол. доходів, оборонний й аерокосмічний гігант Boeing з США з 28 млрд дол, а також BAE Systems з Великої Британії з 25,5 млрд дол.
Загальний обсяг продажів впав на 0,6%, знижуючись п'ятий рік поспіль, але досяг 370,7 млрд дол., повідомив SIPRI.
Північноамериканські виробники зброї залишалися у лідерах, але їх оборот впав на 2,9% через обмеження у державних витратах, в тому числі військових і стійкість долара США, що вплинуло на експорт.
У Західній Європі спостерігався підйом зі зростанням на 6,6%. Такі фірми контролюють 25,8% ринку в порівнянні з 8,1% відсотка, що належать російським компаніям.