Говорячи про забезпечення прозорості та зрозумілість процесів у банківській сфері, він зазначив, що ці фактори забезпечують дві головні цілі – рівень довіри до системи та захист від зловживань як регулятора, так і власників банківської установи.
Цитата
«Тому особливою умовою тут має бути діалог між регулятором, ринком і власниками банків. І він має бути на постійній основі. Позиція, коли часто – я володію такою інформацією - наприклад, керівництво регулятора відмежовується й не йде на відверту розмову та перемовини, як краще зробити для фінансової системи в цілому, а виключно координується, або прикривається нормативними документами, роблячи іноді речі, які не дуже корисні для системи в цілому – це точно не на плюс нашій банківській системі», - підкреслив член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
За його словами, «якщо буде непрозорість, незрозумілість або якась непередбачуваність процедури банківської – як бізнесу, так і нагляду – то це супроводжується тривожністю вкладників, їх пересторогою взагалі щодо зберігання коштів на банківських рахунках».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ConcordBank вперше в історії України проведе прозору процедуру ліквідації банку – Юлія Сосєдка
«Як тільки будуть такі підстави – відповідно, будуть терміново забиратися депозити», - пояснив нардеп.
Окрім того, на його думку, однозначно непрозорі процедури ведення такого бізнесу та ліквідації фінустанов відкривають можливості для виведення з них коштів певною мірою напівлегальними схемами. Тому прозорість у банківській сфері, вважає парламентар, є головною запорукою забезпечення довіри до банківського сектору і, як результат, інтересів вкладників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українським вкладникам не вистачає поінформованості – нардеп про банківську сферу
«Банківська система – це така сфера, де НБУ й банки мають працювати як партнери. Навіть, знаєте, у союзі чоловіка й жінки бувають проблеми, але вони намагаються домовлятися, не йти в якісь кризи. Отак мають себе вести регулятор й власники банків – заради вкладників та стабільності», - резюмував Андрій Ніколаєнко.
Контекст
Протягом майже 18 місяців військової агресії росії в Україні було ліквідовано 5 банків. Один з них, ConcordBank, вперше в історії України виступив з ініціативою зробити процедуру ліквідації фінустанови максимально прозорою.
Нагадаємо
Співвласниця АТ “АКБ “Конкорд” Олена Сосєдка у повідомленні на своїй сторінці у Facebook наголосила, що активів банку вистачить, аби вкладники банку та акціонери отримали власні кошти.
“Активів, і не просто активів, а саме високоліквідних, вистачить на всіх наших клієнтів, фізичних осіб та юридичних. Їх вистачить навіть на те, щоб повернути акціонерам статутний капітал банку. Коштів мало б вистачити на те, щоб розрахуватися абсолютно з усіма”, - підкреслила вона.
Своєю чергою, її сестра Юлія Сосєдка, яка також є співвласницею банку, наголосила, що ConcordBank вперше в історії України зробить процедуру ліквідації фінустанови максимально прозорою.
“Ми нікуди не зникаємо. Ми й надалі працюємо над вирішенням ситуації й будемо з вами до останнього. Ми - перший та єдиний в історії України банк, який хоче зробити і, я впевнена, зробить, процедуру ліквідації дійсно прозорою. Передусім ми піклуємось про наших клієнтів, тому будемо стояти на захисті ваших інтересів й надалі, як стояли до цього”, - наголосила вона.