"Без програми по онкології пацієнти або будуть відмовлятися від лікування, або будуть всіма можливими способами збирати кошти. Програма по онкології, вона необхідна. Навіть, коли програма по онкології ще існувала (завершилася у 2016 році – ред.), то вона не закривала потребу на 100%. Люди все одно збирали кошти. Відсутність цієї програми може обернутися всім, чим завгодно. І можливо, що навіть смертність від онкології підніметься на першу позицію", - сказала Л.Лавренюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без цільової державної програми підтримки залишилися 160 тис. онкохворих українців
Окрім того, вона висловила сподівання, що держава все ж знайде способи допомогти онкохворим.
"Це ж все лягає на людські плечі. Це може означати, що люди лікуватимуться "на скільки вистачить" з відповідними наслідками. Я не думаю, що держава аж настільки зневажливо буде ставитися до своїх виборців, до своїх громадян, що залишить їх без допомоги", - зауважила Л.Лавренюк.
Нагадаємо, у МОЗ заявили, що розроблять проект програми для боротьби з онкологією на 2017-2021 роки.
За словами заступника директора Національного інституту раку Сергія Коровіна, розробка програми з онкології на 2017–2021 роки відбувається лише на рівні розмов.
Як повідомляв УНН, за словами керівника асоціації приватних клінік України Олега Спіженка, в Україні потрібно створити систему заходів профілактики захворювань.