До Марсу наближаються місії трьох країн: ОАЕ, Китаю, США. Всі три апарати були запущені в липні 2020 року протягом декількох днів. Пояснюється це вузьким коридором, що настає раз в два роки, в який зменшується дальність розташування орбіт Землі та Марса.
9 лютого - Аль-Амаль (ОАЕ)
Першою до Марсу наблизиться орбітальна станція Аль-Амаль (в перекладі означає "Надія"), запущена 20 липня 2020 року в рамках програми Emirates Mars Mission за допомогою японської ракети-носія H-IIA з японського ж космічного центру Танегасіма.
Очікується, що зонд вийде на орбіту Марса вже 9 лютого і протягом двох років буде працювати над вивченням атмосфери планети, включаючи зміни погоди протягом доби та протягом року.
Для Арабських Еміратів це перша місія в дальній космос. Вартість програми становить близько 200 млн доларів.
10 лютого - Tianwen-1 (Китай)
Китайська місія Tianwen-1 (в перекладу означає "Питання до неба") складається з орбітальної та спускової частин, з корисним навантаженням у вигляді марсоходу. Апарат був запущений 22 липня ракетою-носієм "Чанчжен-5".
Очікується, що марсохід досягне поверхні планети в районі марсіанського рівнини Утопія, де були виявлені ознаки льоду.
Пристрій на сонячній енергії вагою 240 кг буде працювати на планеті близько трьох місяців і буде вивчати склад грунту. Орбітальний апарат, як очікується, прослужить два роки.
Для Китаю це друга спроба відправки місії на Марс.
18 лютого - Perseverance (США)
Слідом за китайським марсоходом на планету, як очікується, сяде американський апарат Perseverance (в перекладі означає "Наполегливість") аерокосмічного агентства NASA.
Він висадиться на Марс в районі кратера Езеро, який, як припускають, є дельтою пересохлої річки. Для NASA ця марсіанська місія стане вже дев'ятою за рахунком. Бюджет програми - 2,4 млрд дол
Апарат оснащений спеціальним лазером для сканування органічних сполук, рентгенівським спектрометром, камерами, мікрофонами. Марсохід, як очікується, буде не просто сканувати, записувати і спостерігати, а й збирати зразки ґрунту, які планується забрати з Марса в процесі однієї з подальших місій NASA і ESA (Європейське космічне агентство).