За його словами, КМР може не скасувати свою нічну заборону на продаж алкоголю у стаціонарних закладах, навіть незважаючи на рішення суду. Мотивуватимуть свою поведінку місцеві депутати тим, що у спосіб обмежень вони, начебто, дбають про зниження криміногенної ситуації. Хоча насправді вона, як відомо, погіршується з кожним місяцем.
“Тому торгові мережі, заправки, які продають алкоголь й інші заклади, зіштовхуються з тим, що з одного боку — в них є рішення суду, а з іншого боку рішення КМР, де сказано зовсім інше. Тому тут ситуація наступна: багато торгових мереж стали продавати алкоголь з першого дня після рішення суду. Але питання в тому, що далеко не всі на це йдуть, бо вони розуміють, що продавати — це зіштовхнутися з інтересами Київради, а вони завжди намагаються бути акуратними у стосунках з місцевою владою.
Тобто, з одного боку продавати не можна, однак з іншого боку — відповідальності за це немає. І тому, коли ми говоримо про те, чи можна тепер реалізаторів алкоголю в нічний час притягнути до відповідальності? — Ні, не можна. Рішення суду паралізує можливість притягнути до відповідальності.
Вони можуть продовжувати торгувати і їм за це нічого не буде”, — наголосив експерт.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, рішенням суду у Києві скасовано заборону на продаж алкоголю вночі.
Відтепер Київрада має скасувати своє рішення про запровадження часових обмежень на торгівлю алкогольними напоями в столиці.
Додамо, що незаконними нічні обмеження на реалізацію алкоголю раніше визнав і Верховний суд України.