Цитата
“Через дуже велику ціну, яку, як очікується, люди будуть платити за добрива, у нас відбудеться зміна нашої посівної, якої раніше не було в Україні. Раніше всі йшли в маржинальні культури – такі як соняшник, кукурудза, задля того, щоб отримати маржу, і щоб максимально отримати великий врожай, не використовуючи добрива. На жаль, азотні добрива зараз коштують велику ціну, і будуть коштувати більше, бо на їх виробництво потрібна велика кількість газу. А це призведе до того, що ми як аграрний сектор відмовимося від виробництва озимих культур – тобто, озимої пшениці не буде, і, напевно, уже з літа буде здебільшого орієнтація на соняшник, а не на кукурудзу. Плюс якісь там нішеві культури, які не є дуже маржинальними”, - зазначила Магалецька.
Вона додала, що через це виникає пересторога стосовно того, скільки агропродукції Україна зможе експортувати наступного року, адже це не лише валютний виторг для нашої держави, від цього залежить ситуація з продовольством в африканських та азійських країнах.
“Якщо вони не зможуть за це заплатити гроші і не зможуть своєму населенню дати відповідну кількість аграрної продукції – їжі, можливі великі катаклізми, такі як бастування, голод, зміна урядів, зміна політичної ситуації, біженці, які будуть мігрувати між країнами через складну ситуацію, яка пов’язана із голодом. І це можливість для нашого сусіда використовувати це у геополітичних цілях, на жаль. Бо тримаючи ЄС через ціну на газ, тримати паралельно ще 20 країн через ціну на продовольство – це дуже великий вплив. Усі ці фактори нам треба оцінювати і звертатися до потужних міжнародних органів задля збереження експортних можливостей України”, - додала радниця віцепрем’єра.
Нагадаємо
У Варшаві розпочалася міжнародна конференція "Україна під час війни. Економіка. Безпека. Енергетика. Перспективи відновлення”, присвячена економічній ситуації в Україні та світі, важливості міжнародної підтримки нашої держави, заходам щодо стабілізації банківської системи у період воєнного стану. Також на порядку денному питання щодо енергетичної ситуації та відновлення України після війни.
У панельних дискусіях беруть участь 14 експертів у сферах енергетики, економіки, банківської системи з України, США, Великобританії та Швеції.
Організатори заходу: Українська Асоціація платіжних систем (УАПС), організація Atlantic Council та український транзакційний банк IBOX BANK.