"Це банальне і штучне затягування процедури розгляду проекту ЗУ. Ця технологія називається – технологією законодавчого спаму, яка останні роки набирає популярності. І логіки у діях Мін'юсту тут немає", - каже він.
Річ у тім, що автором другого — альтернативного, але ідентичного - законопроекту виступив КМУ. Розробляв його Мін'юст, а ініціював особисто міністр юстиції - Денис Малюська.
Така ситуація засвідчує, що із розглядом першого законопроекту (реєстрував депутат, але інформував про це теж Малюська, - ред.) зволікали не дарма, пояснює Золотарьов.
"Рішення буде прийматися в залежності від поточної кон'юктури. Якби ж у нас була правова держава, ми б не мали зараз такої контраверсійної ситуації.
Бачте, вони зволікали з розглядом першого законопроекту, вочевидь, не дарма. Тепер їх два і у найближчі місяці питання точно вирішене не буде", - сказав політог, не виключивши, що є політичний вплив колишніх власників "Привату".
"...цього відкидати не можна, і є депутати окремі, які досить активно працюють. Саме тому - ситуація, коли жодна із сторін не можуть взяти гору. Вона і буде тривати надалі", - вважає він.
Як писав УНН, у Раді вже два "антисуркісівських" закони.
“Справа в тім, що процедуру погодження урядового проекту почали ще до реєстрації проекту народним депутатом і певності у реєстрації не було. Потім урядову процедуру вирішили не зупиняти. Два законопроекти завжди надійніше, ніж один”, — пояснив ситуацію міністр Малюська.
На разі, навіть перший “антисуркісівський” закон поки що так і не потрапив у порядок роботи правового комітету.
Нагадаємо, 2 вересня Печерський райсуд Києва під головуванням Сергія Вовка задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до ПриватБанку на 350 млн доларів. І зробив це без розгляду спору по суті — в якості забезпечення позову.
7 вересня депутат Камельчук вніс в Раду законопроект 4064 з метою заблокувати можливість здійснення таких виплат.
8 вересня виконання скандальної ухвали Печерського суду зупинив ВСУ.