vidatki-na-okhoronu-zdorovya-pokrivayut-lishe-komunalni-platezhi-u-medzakladakh-o-kirichenko

Видатки на охорону здоров'я покривають лише комунальні платежі у медзакладах - О.Кириченко

 • 12261 переглядiв

Так, за словами О.Кириченка, на сьогодні 90% коштів, які спрямовані на охорону здоров'я, покривають оплату комунальних платежів у медичних закладах.

"Безкоштовна медицина у нас прописана у Конституції. Також у нас в Конституції написано, що видатки, у тому числі і на медицину, ми маємо робити у рамках розпису бюджету. На жаль, тих коштів, які ми виділяємо зараз на медицину вистачає на те, щоб покрити тільки комунальні витрати у наших лікарнях. Якщо проаналізувати не голі цифри бюджету, а взяти, наприклад, середні районні лікарні, то приблизно 85-90% - це будуть комунальні платежі і мізерна зарплата комунальників. Тобто, наша держава, на жаль, не покриває у повному обсязі затрати, які необхідні на медицину", - сказав він.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, у державних медзакладах більшості областей України відсутні лінійні прискорювачі для лікування онко.

Також нагадаємо, іноземці приїздять лікуватися в Україну, проте лише у приватні медичні установи.

За словами віце-президента Національної академії наук (НАН) України, академіка НАН Антона Наумовця, сучасні досягнення фізиків знаходять своє технологічне відображення переважно у приватних клініках.

Як відомо, МЦ “Клініка Спіженко” виступив із ініціативою безплатного лікування онкохворих на загальну суму 8,5 млн грн. Про це клініка повідомила МОЗ відповідним листом.

“Справа в тому, що ми надаємо безкоштовне лікування тим чи іншим пацієнтам на постійній основі. В нас є така практика, проте ми не розголошуємо цих речей. Це наш благодійний професійний внесок. На моє глибоке переконання, кожна приватна клініка зобов’язана надавати частину допомоги на благодійній основі, якщо має таку можливість.

Разом з тим, оскільки, на жаль, хворих, потребуючих допомоги, багато, і ми не в праві визначати, кого обрати для безкоштовного оперування... Тож ми звернулися зі своєю пропозицією офіційно у профільне відомство МОЗ.

Міністерство має спеціально створену Комісію, що обліковує онкохворих, котрі чекають на держане фінансування, аби отримати лікування раку за кордоном. Ця Комісія формує перелік таких пацієнтів за принципом ургентності. Тобто це вже однозначно саме ті хворі, які не можуть довго чекати на гроші від держави. Саме цій категорії хворих ми хочемо допомогти. У нашій лікарні наявне необхідне обладнання, яке працює в закордонних клініках, є найкращі фахівці, а головне — бажання зробити добру справу”, — прокоментував ініціативу лікарні власник МЦ “Клініка Спіженко” Олег Спіженко.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    У Дніпрі нагородили волонтерів-ветеранів

     • 10659 переглядiв

    Сайт Держказначейства зламали

     • 19575 переглядiв

    СБУ викрила у Києві поліцейських, які "кришували" борделі

     • 11170 переглядiв