vid-molodizhnikh-prostoriv-do-sportivnikh-maydanchikiv-i-zon-vidpochinku-za-osin-100-pidlitkiv-vtilili-20-vazhlivikh-proyektiv-u-svoyikh-gromadakh

Від молодіжних просторів до спортивних майданчиків і зон відпочинку: за осінь 100 підлітків втілили 20 важливих проєктів у своїх громадах

 • 37324 переглядiв

КИЇВ. 15 листопада. УНН. У пʼятницю, 10 листопада, в Черкасах відбувся Молодіжний форум. У ході заходу були презентовані результати громадських проєктів, реалізованих молодими українцями в межах проєкту «Молодь - громаді», передає кореспондент УНН.

Деталі

Так, в межах проєкту протягом осені цього року 100 молодих українців віком 14-17 років реалізували у своїх містечках і селах різноманітні громадські проєкти: від молодіжних просторів, розвиткових проєктів до спортивних майданчиків і зон відпочинку. 20 проєктів підлітки втілювали у Черкаській, Львівській, Київській та Вінницькій областях. На реалізацію ідей вони отримали гранти по 40 тис. грн кожен.

У ході форуму підлітки обмінялися досвідом втілення важливих проєктів у громадах між собою, поспілкувалися з представниками уряду, благодійними організаціями, керівником Українського молодіжного фонду, робота якого стартувала у вересні 2023 року.

Проєкт «Молодь - громаді» зʼявився в результаті співпраці благодійників. Він впроваджується Благодійним фондом «МХП-Громаді» за підтримки проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

«Зміни в регіонах не відбуваються самі собою. Їх реалізують люди: активісти, держслужбовці, вчителі, молодь та ін. Зважаючи, що Україна сьогодні проходить етап дорослішання суспільства, важливо виховувати сучасну молодь уже зараз. Це означає навчати вмінням брати на себе відповідальність, розуміти запити й результати від будь-якої діяльності, бачити можливості та інструменти для втілення ідей, а не жити за принципом “краще гірша, але стабільність», – пояснює директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай.

Сучасні підлітки – 14-17 років – уже за кілька років відбудовуватимуть Україну. Тому сьогодні важливо продемонструвати їм шлях, за допомогою якого вони зможуть розвиватися самі, розвивати свої населені пункти, власні бізнеси й в цілому державу.

«Молоді люди 14-35 років відіграють надзвичайно важливу роль у відбудові України, формуванні національної ідентичності та розвитку громадянського суспільства. Саме тому Програма розвитку ООН в Україні вважає молодь агентами змін сучасності. Оскільки Благодійний фонд «МХП-Громаді» підтримує молодіжні ініціативи та сприяє розвитку волонтерської діяльності й в невеликих містах і селах, ми зрозуміли, що фокус і пріоритети в нашій роботі спільні. Бачимо, що підсилення з нашого боку молодіжного проактивного ком’юніті у громадах здатне вселити віру молодих людей в те, що кожен із них може змінювати країну вже зараз, генеруючи ідеї та об’єднуючи навколо цього свою спільноту», - розповіла аналітикиня з питань розвитку молоді ПРООН в Україні Софія Пишнєва.

Суть проєкту була в тому, щоб спочатку навчити 20 команд підлітків проєктному менеджменту, комунікації та пітчингу проєктних заявок. Тож улітку 100 учасників проєкту мали кількаденні тренінги з провідними експертами, які пояснювали, як формувати ідею, писати заявку, організовувати команду, залучати місцеву владу, звітувати тощо.

Також під час навчання молодь провела опитування 2411 жителів/жительок своїх містечок та сіл, а також проінтерв’ювала 69 керівників/керівниць громад та відповідальних осіб за реалізацію молодіжної політики.

На основі цих висновків хлопці та дівчата визначили основні проблеми в своїй громаді та запропонували шляхи для їхнього розв’язання через власні проєкти. 20 з них підтримали Благодійний фонд «МХП-Громаді» та проєкт ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», виділивши по 40 тис. грн на кожен проєкт.

У результаті невеликі громади отримали сучасні молодіжні хаби, де молодь влаштовує покази кінофільмів, творчі вечори й обговорення книг; креативні спортивні й шахові майданчики, зони відпочинку, мобільні кінозали й тренінги з сексуальної освіти молоді.

Деталі - в сюжеті УНН.

Довідка

Проєкт «Молодь — громаді» впроваджується Благодійним фондом «МХП-Громаді» за підтримки проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

Благодійний фонд «МХП-Громаді» – український благодійний фонд, який почав свою діяльність у 2015 році. Його головна місія — відновлення та розвиток громад. Географія діяльності налічує 15 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників і рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт і літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

ПРООН є глобальною установою Організації Об’єднаних Націй у галузі розвитку, яка підтримує стратегічні ініціативи з розбудови спроможності, спрямовані на сталий людський розвиток та зростання, користь від якого отримають усі. Шляхом налагодження партнерства з національними, регіональними та місцевими органами влади, громадянським суспільством та приватним сектором ПРООН надає підтримку Україні у її зусиллях із викорінення бідності, підвищення потенціалу населення, забезпечення рівного доступу до результатів розвитку, збереження навколишнього середовища та сприяння демократичному врядуванню.

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    У ВР створять групу для розробки Закону про лобізм

     • 42764 переглядiв

    У ЄС представили 12-й пакет санкцій проти рф

     • 54735 переглядiв