Деталі
Судді відхилили апеляцію України на рішення суду нижчої інстанції США залишити в силі рішення арбітражу.
Після того, як у 2017 році "Татнєфть" втратила оперативний контроль над "Укртатнафтою", компанія розпочала арбітражний розгляд проти України. У 2014-му рішення винесли на користь російської сторони, тож Україну зобов'язали виплатити компенсацію у розмірі 112 мільйонів доларів плюс відсотки, тобто 173 мільйони.
Окружний суддя США Коллін Коллар-Котеллі винесла рішення на користь "Татнєфті" у 2020-му, а наступного року Апеляційний суд округу Колумбія підтвердив виконання цього рішення. Українська сторона звернулася до Верховного суду США з проханням розглянути цю справу після повномасштабного вторгнення рф у лютому, стверджуючи, що судова боротьба повинна вестися в українських судах.
Юристи, що представляють Україну, підняли питання про зв’язки "Татнєфть" з російським урядом та тривалу війну в країні, звернувшись до Верховного суду США з проханням розглянути апеляцію. Вони стверджують, що "Татнєфть" використала цю справу для нападу на "третіх осіб, які є невід'ємною частиною національної безпеки України" напередодні повномасштабного вторгнення.
Російська нафтова компанія звинувачення заперечила. Міністерство юстиції США поки не втручалося у цю справу, проте висловило занепокоєння, що українські документи, передані "Татнєфти", могли бути передані російському уряду.
Нагадаємо
ДБР передало до Кабінету міністрів України список російських компаній та громадян щодо включення їх до санкційного списку. Серед компаній також є і "Татнєфть".