Вона уточнила, що дизайн нової безпекової моделі та безпекової архітектури формується вже сьогодні.
Деталі
“Cьогодні ми маємо Атлантичну хартію, підписану на наших очах, і ми маємо безпековий союз — угоду, підписану між Туреччиною і Азербайджаном, який теж для нас є показовим”, — заявила нардеп в ефірі ток-шоу № 1 Василя Голованова.
Тривалий час Україна була залежною від військової допомоги США, продовжила Верещук.
“І у контексті майбутньої поїздки президента Зеленського до США маємо вирішити, яку модель співпраці ми можемо запропонувати США? Бо ми не можемо постійно мати статус „прохача“, розраховуючи на військову допомогу від Америки чи інших країн. Ми маємо знати, що ми можемо запропонувати Америці. А це — наш ВПК і наші контракти”, — сказала вона.
Додамо
Верещук нагадала, що наразі у Києві проходить 17-та Міжнародна спеціалізована виставка “Зброя та безпека-2021”.
“Світ мілітаризується, безпека виходить на інший план. І ми маємо знати, як ми можемо долучитися до цього процесу. Аби пан Байден (Джо Байден, президент США — ред.) чітко розумів, що компанії, підприємства і організації, які працюють в Україні, мають бути захищені безпеково. І США має відчувати, що ми не лише прохачі, не лише ті, хто вимагає, а й ті, хто пропонує — безпекову модель”, — підкреслила вона.
Контекст
15 червня, у Києві розпочала роботу 17-та Міжнародна спеціалізована виставка “Зброя та безпека-2021” та 12-й Міжнародний авіакосмічний салон “Авіасвіт-ХХІ”. Участь у її роботі взяв міністр оборони України Андрій Таран.
Під час виставки заплановані двосторонні зустрічі з делегаціями міністерств оборони Королівства Іспанія, Французької Республіки, Турецької Республіки, Об’єднаних Арабських Еміратів, Палати військових промисловців Республіки Польща та багатьма іншими.
У виставці “Зброя та безпека-2021” та 12-му Міжнародному авіакосмічному салоні “Авіасвіт-ХХІ” беруть участь компанії із 35 держав світу.
Раніше
Верещук заявила, що у питаннях НАТО українці мають бути єдині.