За українським законодавством, українські політв’язні, постраждалі внаслідок російської агресії, мають право на грошову допомогу від держави після звільнення з російських застінків, але процедурно це залежало від погодження СБУ.
Цитата
“Є спеціальна міжвідомча комісія, яка визнає особу такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії проти України. Це дає людині право на отримання грошової допомоги. Проблема полягала в тому, що міжвідомча комісія могла надавати особі відповідний статус тільки на підставі спеціальних списків, що формуються СБУ”, — нагадує Верещук.
Додамо
Втім, сьогодні Кабмін вніс зміни до Порядку соціального і правового захисту осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення від 11.12.2019 (№ 1122, — ред.). Відповідні зміни розробило Мінреінтеграції, інформує Верещук.
“Цими змінами ми „відв’язали“ правовий статус наших політв’язнів від списків СБУ. Сьогоднішня постанова уряду спрощує процедури та робить їх більш справедливими”, — пише міністр.
Довідка: Змінами до порядку було додано норму щодо необхідності включення особи щодо якої ухвалюється рішення до сформованого СБУ переліку звільнених, що дозволить міжвідомчій комісії розглядати усі заяви, які надійдуть від осіб, які звільнені з полону в різні роки з початку збройної агресії РФ проти України, починаючи з 2014 року.