Деталі
Юпітер, найбільша планета Сонячної системи, і Венера, один із найяскравіших об'єктів на земному небі, виявляться один від одного приблизно на півградуса — або приблизно на ширину одного повного місяця. Протягом кількох тижнів два тіла поступово наближалися одне до одного, наближаючись до явища, що називається з'єднанням, яке відбувається щоразу, коли два об'єкти в небі, такі як місяці, планети або зірки, здаються виключно близько один до одного.
Це, звісно, обман перспективи. Дві яскраві планети насправді знаходяться на відстані мільйонів миль одна від одної; тільки з нашої точки зору на Землі вони здаються такими, що упираються один в одного. Завдяки орбітальним схемам Землі, Юпітера та Венери подібні сполуки відбуваються щорічно.
"Вам не знадобиться телескоп або бінокль, щоб побачити дві яскраві планети. Просто подивіться на захід після заходу сонця, і два планети буде видно неозброєним оком. Вони будуть виглядати як виключно яскраві зірки. Юпітер буде сяяти вдвічі яскравіше Сіріуса, найяскравішої зірки на небі, а Венера сяятиме в шість разів яскравіше Юпітера". - пише Live Science.
Тим не менш, спостерігачі за небом, які спостерігають за планетами в бінокль, можуть побачити три найбільші супутники Юпітера: Іо, Ганімед і Каллісто.