“Якщо ми не примусимо себе сконцентруватись на справі і відповідальності, заради чого ми і займаємо ці кабінети, все дарма. Кримінальна сага, пов‘язана з депутатом, має своє логічне і законне продовження. Ми разом із прокурорами САП в цій справі провели декілька годин над вивченням матеріалів (підкреслюю — матеріалів, а не довідок або чернеток, складених від мого імені) цього кримінального провадження, в результаті чого я прийняла рішення і, відповідно — одночасно відповідальність, підписати народному депутату підозру і клопотання про обрання запобіжного заходу — тримання під вартою”, — зазначає вона.
Венедіктова зазначає, що вдячна прокурорам САП за якісну підготовку справи і вміння в стислі терміни аналізувати складні матеріали.
“Я хочу зробити важливий акцент: генеральний прокурор не працює секретарем ані детективів НАБУ, ані прокурорів САП. Це не тільки моє право вивчати матеріали справи (а не довідки чи окремі частини нсрд), це і мій обов‘язок, встановлений законом, і я маю чіткий намір це робити завжди. Дехто намагається змістити фокус — не вийде. В мене нульова толерантність до інформаційних атак і спроб маніпулювати результатами моїх рішень. Якщо в моїй особі правоохоронці хочуть бачити надійне плече, слідуйте букві закону. Я не стану обмежувати конституційні права громадян із спеціальним статусом або без такого, не вивчивши матеріали справи. Це моя принципова умова, і я не збираюсь від неї відмовлятись. Здійснювати на мене вплив за допомогою журналістів або активістів — пустий номер, що я вже багато разів доводила діями. Прошу також не забувати, що "випадковий злив“ матеріалів кримінальних проваджень в ЗМІ — це протизаконно”, — додає вона.
Окрім того за її словами, у правопорушення немає політичних особливостей або імунітетів.
“Ми наближаємось до дати проведення місцевих виборів, і все частіше процесуальні рішення прокурорів всіх рівнів будуть так чи інше "підгонятись“ під політичні лозунги різних опонентів. З цим нічого не поробиш. Я поза політикою. У правопорушення немає політичних особливостей або імунітетів, немає і крапка. Спільна мета — жорстка реакція на корупцію у владі. З порушниками закону розмова коротка. І ми з першого дня її проводимо в одному тоні — нульова толерантність, але реакція генерального прокурора відбувається на професійно підготовлені матеріали кримінального провадження, яке надане на вивчення. Наразі вживаються заходи, щодо реалізації цих рішень”, — підсумовує вона.
Раніше сьогодні стало відомо, що Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру народному депутату Олександру Юрченку в скоєнні злочинів, зафіксованих Національним антикорупційним бюро України.
Як повідомляв УНН, Національне антикорупційне бюро України закликало Генерального прокурора Ірину Венедіктову підписати підозру народному депутату Олександру Юрченку, якого підозрюють в участі в злочинній схемі.
Нагадаємо, в Офісі Президента заявляли, що ким би не був підозрюваний в корупційних діяннях, антикорупційні органи можуть і повинні провести повне розслідування всіх обставин кожної справи.
Також нагадаємо, помічнику народного депутата Олександра Юрченка — Івану Фіщенку — було повідомлено про підозру у пособництві в отриманні нардепом хабара в розмірі 13 тис. доларів.