Цитата:
“Серед перспектив на цей рік — завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. З огляду на періодичність судових засідань, ми маємо підстави розраховувати на вирок до кінця 2021-го. В планах — початок заочних судових процесів стосовно колишнього керівництва держави за події 18-20 лютого 2014 року, а також щодо членів злочинної організації так званих “тітушок”, — повідомила Генпрокурор.
Деталі
Для реалізації зазначеного, ОГП надзвичайно необхідно законодавчо остаточно врегулювати процедуру “заочного засудження”, щоб чітко визначити процесуальну категорію міжнародного розшуку і мати можливість в повній мірі на практиці застосовувати інститут спеціального досудового розслідування та судового розгляду, заявила вона.
У цьому контексті Венедіктова закликала нардепів підтримати законопроект № 2164, який цього тижня розгляне Верховна Рада.
Окрім того, згідно зі звітом Генпрокурора, протягом поточного року за процесуального керівництва прокурорів повідомлено про підозру 42 особам — це втричі більше, ніж у 2019 році. Усього прокурорами Офісу Генпрокурора спільно зі слідчими ДБР за цей рік до суду скеровано також втричі більше, ніж минулого, обвинувальних актів — 27 стосовно 40 осіб.
“Справи Майдану”
Минулої осені минуло 7 років від початку Майдану. Під час акцій протесту, за даними Офісу Генпрокурора, загинули 78 цивільних осіб і 13 правоохоронців. У протистоянні загалом постраждало понад 2,5 тисячі осіб, з них понад 2000 визнано потерпілими у кримінальних провадженнях.
У 2020 році “справи Майдану” перейшли до нового органу слідства — в січні минулого року було створено спеціальний підрозділ у Державному бюро розслідувань, що продовжив розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами в 2013-2014 роках.
Станом на 20 листопада 2020 року, за даними ОГП, суди першої інстанції розглядали 86 “справ Майдану”, процесуальне керівництво у яких — за Департаментом у справах Майдану Офісу Генпрокурора.
Як повідомляв УНН, звіт Генерального прокурора України Ірини Венедіктової про хід та поточні підсумки розслідування “справ Майдану” хочуть почути у Верховній Раді.