Щоб не створювати справжніх народних хвилювань, вчені зібрали добровольців в інтернеті і поділили їх на 10 груп по 20 чоловік. Їм запропонували взяти участь в дискусії про правильне вживання слів.
Учасники експерименту повинні були прийти до єдиної думки, тоді вони мали грошову винагороду. Так що висловлювати альтернативні думки і вступати в суперечки було не вигідно. Але як тільки група приходила до спільного знаменника, соціологи додавали в групи “опозиціонерів”.
“Дивовижно, але як тільки число революціонерів досягає магічної позначки в 25%, вони різко змінюють думку всього суспільства”, — розповідає Деймон Центола, провідний автор дослідження.
Навіть коли вчені збільшували суму винагороди і робили міні-суспільство більш консервативним, результат не змінювався. У всіх випадках революція відбувалася, як тільки кожен четвертий член команди ставав носієм її ідей. Цей результат суперечить класичному уявленню соціологів про те, що для успішної революції необхідно, щоб її підтримувало більше половини населення.
Як повідомляв УНН, у NASA розповіли про інтригуючі відкриття на Марсі.