“Це була важлива зустріч (з Лавровим — ред.). Ми обговорили стан наших взаємин після великої, п’ятирічної перерви. І ми показали, що обидві сторони відкриті для розмови і обговорення тих проблем, які існують між нами ”, - сказав міністр.
Він повідомив, що головною темою переговорів був той факт, що уламки літака Ту-154М, який розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року, залишаються на території Росії.
“Рада Європи прийняла резолюцію з цього питання, в якій говориться, що Росія повинна віддати уламки. Під час розмови в Гельсінкі я, на жаль, почув, що в планах Росії цього немає... Ми хотіли б, щоб до майбутнього року були прийняті якісь рішення по уламках. Це могло б бути частиною пам’ятних заходів. Ми готові до діалогу з російськими партнерами, і я говорив про це в Гельсінкі. Однак до зближення позицій не дійшло”, — розповів він.
Чапутовіч зазначив, що Росія і Польща по-різному оцінюють ряд подій, що стосуються актуального міжнародного порядку денного, однак існують і можливості для взаємодії.
“У двосторонніх відносинах я запропонував повернутися до роботи російсько-польської Групи зі складних питань. Завдяки цьому ми отримаємо можливість додаткових контактів, щоб обговорювати складні питання взаємин. Вона може називатися інакше, можна змінити її склад, сформулювати нову тематику. Ми б хотіли повернутися до формату діалогу експертів, щоб створити основу для спільної інтерпретації колись досить складну історію”, — зазначив дипломат.
Він також торкнувся теми польсько-українських відносин у світлі приходу до влади нового президента.
“Президент Польщі вже спілкувався з президентом Зеленським, і ми плануємо нові зустрічі. Ми надаємо великого значення відносинам з Україною, підтримуємо цю країну на міжнародних майданчиках. Ми підтримуємо українську владу на шляху реалізації реформ, забезпечення миру, вважаємо, що потрібно підтримувати і програму нового президента — хорошу для України програму, яка передбачає відновлення позицій країни, проєвропейську орієнтацію, спробу знайти можливості для вирішення конфлікту на сході, боротьбу з корупцією”, — сказав він.
Як повідомляв УНН, за словами заступника міністра закордонних справ Польщі Шимона Шінковського, надії, що таке рішення ПАРЄ усуне порушення Росією міжнародного права, не припинить війну з Україною, дасть владу в Криму правомірному власнику, тобто українському народу марні.