“Перехід до принципово нового для України формату управління державним боргом дозволить досягти відразу трьох цілей. По-перше, працюючи як окремий центральний орган виконавчої влади, Боргове агентство не буде залежати від політичних чинників, що важливо для підвищення довіри інвесторів та прогнозованості процесів управління державним боргом в довгостроковій перспективі”, — йдеться в повідомлені.
Окрім того, інституційна спроможність дасть змогу більш комплексно та ефективно застосовувати інструменти по управлінню державним боргом.
“Боргове агентство зможе використовувати вдосконалені механізми управління ліквідністю застосовуючи найсучасніші ринкові інструменти. Це в свою чергу, дозволить уникнути криз ліквідності та платоспроможності на початку бюджетних періодів, забезпечивши ефективне використання тимчасово вільних коштів з формуванням додаткових доходів бюджету”, — йдеться в повідомленні.
З прийняттям закону в цілому, Міністерство фінансів в рамках здійснення управління державним боргом, буде визначати лише стратегічні цілі для Боргового агентства через розробку та затвердження відповідної стратегії.
“Парламент прийняв одне з ключових рішень у сфері управління державним боргом. Створення Боргового агентства — відповідь на вимоги часу та наслідок виваженого аналізу поточної ситуації, що відповідає найкращим міжнародним практикам. Запровадження агентської моделі управління, як найбільш ефективної, сприятиме покращенню якості й розширенню можливих інструментів боргової політики”, — зазначив заступник міністра фінансів Василь Шкураков.
Нагадаємо, Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу, направлені на врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік.