Зазначається, що старт проекту відбудеться під час круглого столу “Сучасні системи впровадження безпечності і якості харчових продуктів”.
“Ми пропонуємо створити платформу для комунікації державних органів, громадських організацій, учасників ринків та споживачів на теми безпечності харчових продуктів,” — пояснили організатори.
Цей проект, як зазначають в об’єднанні, дозволить отримати підприємцям сприяння у виході на міжнародні ринки, консультації з усіх питань технічного регулювання, захист від свавілля контролюючих органів, а також допомогу у практичному впровадженні систем безпечності, сертифікації.
Завдяки реалізації проекту споживачі матимуть можливість участі у просвітницьких заходах і додаткові гарантії безпечності харчів. Фахівці — можливість розширити свою клієнтську базу і отримати роботу у нових проектах, зазначають організатори.
“Це лише початок системної роботи по впровадженню НАССР та інших систем безпечності. Далі на Вас чекають семінари, майстер-класи, практична робота з фахівцями,” — додали організатори.
Як повідомляв УНН, у травні парламент підтримав законопроект “Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин”. За словами нардепа С.Тригубенка, вказаний документ передбачає досить значущі зміни, спрямовані на посилення контролю за якістю і безпечністю харчових товарів.
“Відтепер, контроль здійснюватиме лише один компетентний орган — Держпродспоживслужба, а перевірка виробників відбуватиметься без попередження. Підприємства, що мають позитивну репутацію перевірятимуть рідко, проте до підприємств, в яких зафіксовані неблагополучні випадки — навідуватимуться частіше,” — пояснив політик.