Деталі
Зазначається, що навчання планують провести у класичному варіанті, тобто з відпрацюванням практичних дій у морі, на суші, у повітрі та під водою.
“У порівнянні з минулим роком буде збільшена морська компонента “Сі Бризу — 2022”, — підкреслив керівник з планування дій морської компоненти з української сторони капітан 1 рангу Кирило Задачін.
Вже підтвердили участь у морській компоненті навчання та визначилися з учасниками й силами та засобами США, Велика Британія, Болгарія, Румунія, Грузія та інших.
Зроблено розподіл цих сил по тактичним групах, які будуть задіяні у певних районах проведення навчань у північно-західній частині Чорного моря.
Як повідомили в прес-центрі, розроблено проект сценарію навчання, визначилися з районами проведення “Сі Бризу — 2022” та з орієнтовним переліком заходів підготовки, які сплановані під час навчання.
Особливістю цьогорічного “Сі Бризу” стане те, що замість сухопутної компоненти з’явиться амфібійна.
Офіцер групи планування амфібійної компоненти навчань, старший лейтенант Карім Федоров пояснив, що морська піхота України прагне набувати спроможностей до дій саме амфібійних операцій в прибережних районах, річкових та морських.
“Тобто є цілий комплекс заходів, що стосуються безпосередньо морської піхоти, тому структура цьогорічного навчання й „підігнана“ під цей концепт”, — зазначив він.
За словами Федорова, під час конференції вдалося домовитися щодо цілого комплексу заходів підготовки підрозділів морської піхоти в рамках підготовки до навчань. Зокрема, мова йде про підготовку штабу батальйону, який братиме участь у “Сі Бризі-2022” від української сторони, а також щодо виконання завдань відповідно до замислу та майбутнього плану дій підрозділів під час навчань.
“Сценарій навчань передбачає приділення основної уваги саме амфібійній компоненті на суходолі. Тобто сили і засоби ВМС України та збройних сил країн партнерів будуть націлені на підтримку операції, яка відбуватиметься на суходолі. Також варто додати, що під час написання сценарію та під час розгляду варіантів дій під час безпосереднього виконання завдань враховувались актуальні загрози, які зараз постають перед Україною”, — розповів Федоров.
Станом на сьогодні вже затверджена участь в амфібійній складовій корпусу морської піхоти США, підрозділу Збройних сил Грузії та підрозділу миротворчого батальйону збройних сил Молдови. Повний склад учасників стане відомий пізніше.