Деталі
За попередніми розрахунками Інституту аграрної економіки, на виробництві продукції тваринництва у сільськогосподарських підприємствах у 2020 році одержано 2,9 млрд грн збитків. Тваринництво стало збитковим вперше з 2007 року, зауважив директор Інституту, академік НААН Юрій Лупенко.
На його думку, збитковість тваринництва торік стала поглибленням негативних тенденцій 2019 року, коли галузь одержала лише 0,1 млрд грн прибутків – проти 5,3 млрд грн у 2018 році.
Як і у 2019 році, найбільші збитки виникли на виробництві яєць – 4,9 млрд грн, яке ще у 2018 році було прибутковим, констатував науковець.
Також вказано, що торік свинина також стала збитковою, а зростання прибутку від виробництва молока було меншим за приріст збитків від яєчної продукції.
2020 року прибутковим у тваринництві залишилось лише виробництво молока – 3,8 млрд грн.
"Збитки у тваринництві склалися під впливом випереджаючого зростання собівартості – на 5,7%, тоді як виручка від реалізації продукції зросла лише на 0,7%", - вказали в організації.
Як зазначають в Інституті, подолання збитковості тваринництва залежить переважно від зростання цін на тваринницьку продукцію, передусім на яйця, ціни на які зменшилися проти 2018 року більш ніж на 25%.
Доповнення
Протягом 2020 року інфляція на споживчому ринку становила 5%. На споживчому ринку в грудні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,7%. Найбільше (на 16,1%) подорожчали яйця. На 8,3–0,9% зросли ціни на овочі, цукор, соняшникову олію, молоко та молочні продукти, хліб, продукти переробки зернових, макаронні вироби, м’ясо птиці, масло, рис, сало.