Верховний суд України вивчає справу, в рамках якої у інвестора, який вклав понад 10 млн доларів в Україну — намагаються вилучити майно, повідомляє УНН.
У 2012 році компанія “Рантьє плюс” придбала будівлю (БЦ) в центрі столиці, по вул. Рильського, 6 (Софіївська площа). Нічого не віщувало біди, але в 2019 році вона випадково дізналася, що вже не є його власником.
Виявилося, що з 2018 року в судах відбувалися процеси, метою яких було “віджати” будівлю у власників, і фінальним елементом була зміна інформації в реєстрі з боку державного реєстратора. При цьому законні власники будівлі про те, що відбувається нічого не знали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський заявив, що буде боротися за інвестиції
Пікантності додають дві обставини:
Перше. “Рантьє плюс” спочатку передало куплене будівлю в іпотеку кіпрській компанії, яка є іпотекотримачем донині. Але державного реєстратора це не збентежило в момент, коли він коригував інформацію в реєстрі на користь інших осіб. Як це можливо — змінити дані в реєстрі і тим самим утворити двох власників одного будинку — питання до Мін’юсту, адже він регулює цю сферу в цілому і державних реєстраторів зокрема.
Друге. Процес “віджиму” приватної власності організував скандальний РВС банк, бенефіціаром якого є колишній народний депутат Верховної Ради від партії “Блоку Петра Порошенко” Руслан Демчак.
Національний банк України нещодавно наклав на РВС банк штраф за “неналежне забезпечення діяльності внутрішньобанківської системи щодо запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму”.
Зокрема зазначено, що банк обслуговував клієнтів, які здійснювали циклічні фінансові операцій з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), в результаті яких відбувалося отримання ними значної інвестиційного прибутку (відповідно юридичні особи-контрагенти таких клієнтів отримували інвестиційний збиток).
Іншими словами РВС банк не безпідставно підозрюється в нелегальних операціях, включаючи “відмивання” грошей.
Сам же Демчак зараз займається тим, що роздає допомогу у себе на окрузі у Вінницькій області від свого обличчя і компанії “Roshen” Петра Порошенка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко зі статком 1,4 млрд доларів став другим в рейтингу найбагатших в Україні від Forbes
Як сталося так, що офіційно куплене майно, вартістю понад 10 млн доларів, в Україні можуть елементарно “віджати” люди Порошенка — розбираються суди.
При цьому той факт, що справа потрапила на “самі верхи” до Верховного суду, говорить з одного боку про важливість процесу, а з іншого — про можливу спробу затягнути час на повернення майна істинному власнику.
За логікою, суперечка за майно, тим більше коли мова йде про інвесторів і закордонних іпотекотримачів, які сумлінно купили його через офіційні договори — повинна вирішитися швидко і тим самим демонструвати іншим інвесторам збереження приватної власності на території України. Але вищевикладений випадок, довжиною в 8 років, демонструє повну плутанину і фактично неможливість захистити вкладені капітали.
Довідка УНН. Верховний суд розглядає справи виняткової важливості і складності правової проблеми.