ukenru
v-ukrayini-sposterigayetsya-znachne-znizhennya-pogolivya-khudobi-ekspert

В Україні спостерігається значне зниження поголів’я худоби - експерт

 • 8590 переглядiв

КИЇВ. 22 грудня. УНН. В Україні за останні кілька років середні і невеликі ферми скоротили поголів'я свиней до 20%. Про це у своєму авторському блозі повідомив експерт Микола Бабенко, передає УНН.

Також, за словами експерта, поголів'я великої рогатої худоби середніх і невеликих ферм в Україні за останні кілька років було скорочено до 20%.

На думку експерта, на сьогодні із ринку продовжують йти ті ферми, які становлять основу виробництва м'ясо-молочної продукції. У той час як великі виробники вже призупинили плани розширення бізнесу, зауважив він.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Більше 26 тис. свиней знищили цього року в Україні через АЧС

На думку М.Бабенка, таку тенденцію можна пояснити зменшенням рівня рентабельності інвестицій у свинарство.

"Причин кілька. Якщо до девальвації 2014 року рентабельність інвестицій в свинарство за рік сягала 100% (рівень 2010-2013 року, коли почали масово інвестувати в цю галузь), то сьогодні - не більше 20-30%. І це "при жорсткій диктатурі технології". Ті, хто не дотримується елементарних правил годування і вакцинації - вже давно в збитках. Схожа ситуація і з молоком", - написав він.

Нагадаємо, Асоціація тваринників України вимагає прийняти державну програму боротьби з АЧС. “Ігнорування важливості проблеми АЧС для українського тваринництва призвело до тих невтішних наслідків, які ми маємо на сьогоднішній день. Треба діяти дуже швидко. Подолання АЧС вимагає злагоджених дій та чіткої стратегії боротьби. Ми вже пропонуємо чітку "дорожню карту" дій, яка об’єднає зусилля науки, держави, бізнесу та всіх зацікавлених сторін. Тільки спільними зусиллями ми можемо подолати АЧС і дати можливість розвиватися українському тваринництву”, - зазначила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

За твердженням Асоціації, від того, чи зможе держава подолати АЧС, чи ні, напряму залежить збереження та подальший розвиток тваринництва в Україні. Небезпечна хвороба вже стала причиною практично повного закриття експорту свинини та зменшення кількості робочих місць. А загальні збитки економіки перевищують 1,1 млрд гривень. У 2017 році прогнозовані збитки можуть сягнути більше 441 млн гривень.

Також нагадаємо, за словами нардепа С.Тригубенка, бездіяльність Держпродспоживслужби в питаннях боротьби з АЧС в Україні призвела до знищення експортного ринку вітчизняної свинини.

Українські Національні Новини

Економіка