“Сьогодні правозахисна спільнота відзначає Всесвітній день біженців. Цей день покликаний насамперед привернути увагу суспільства до проблем біженців, яких у світі налічується понад 70 мільйонів та консолідувати зусилля для захисту їхніх фундаментальних прав, пов’язаних із безпечними та гідними умовами життя, побудовою сімейних відносин, охороною здоров’я та здобуттям освіти”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що з часу приєднання до Конвенції ООН про статус біженців у 2002 році, Україна поки не перетворилась на країну, де права біженців дотримуються на високому рівні, а їхні соціальні потреби відповідають міжнародним стандартам захисту прав шукачів притулку.
“На сьогодні в Україні проживає близько трьох тисяч біженців і близько шести тисяч осіб, які звернулися до міграційної служби щодо отримання статусу або виборюють це право, звернувшись до суду за захистом.
В Україні біженці часто обмежені у реалізації своїх прав на житло, влаштування на роботу, отримання допомоги у медичному закладі, здобуття освіти, вивченню мови, оформлення документів соціально-правового характеру, тощо”, — повідомили в Офісі омбудсмена.
На думку Уповноваженого, для покращення стану дотримання прав усіх категорій шукачів притулку має бути підвищена самосвідомість громадян до проблем, з якими вони стикаються, коли залишають власні домівки, а також створені правові, економічні, соціальні умови реалізації гарантованих прав і свобод.
Нагадаємо, за інформацією ООН, вимушене переміщення людей у світі нині торкнулось більше одного відсотка людства — 1 із 97 людей — і все менше й менше з тих, хто тікає, зможуть повернутися додому.