“В Україні повністю відсутня система контролю якості за ПЛР-тестами, тому навіть витрачати гроші на те, щоб отримати недостовірний тест, неконтрольований і, можливо, неякісний. Тому що, інший момент, ПЛР-тестування — це досить така цікава молекулярна технологія, яка потребує дуже чітких матеріалів на всіх етапах. Так от, в Україні взагалі відсутні спеціальні палички для забору зразків, в яких на кінці є такий спеціальний матеріал, яким забираються ці зразки і потім далі досліджуються. Якщо ці палички спеціальні відсутні, то про яку якість ми говоримо”, — зауважив Віктор Сердюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У черзі на ПЛР-тестування: люди в столиці стоять на холоді по кілька годин
Він також повідомив, що в Україні провели понад 2 мільйони ПЛР-тестувань для виявлення коронавірусу, і лише 10% з тестів виявилися позитивними. Експерт припустив, що кількість хворих з COVID-19 може бути набагато більшою, проте тести цього не показали.
Проблему визнають і в МОЗ. Так Міністр охорони здоров’я Максим Степанов напередодні заявив, що кожен третій ПЛР-тест у світі не “бачить” наявний у пацієнта “ковід”. Саме тому українські лікарі ставлять діагноз про наявність короновірусної хвороби у пацієнта за клінічними ознаками.