“Існує і рак шийки матки, і рак молочної залози, і так далі, і якщо є світові напрацювання саме в профілактиці, то безумовно їх потрібно переймати і використовувати, тому що це найкращий та найдешевший метод. І це дуже пов’язано з нашими попереджувальними інформаційними компаніями, які могли б і мусять стати частиною профілактики.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Більше 60 країн світу ввели програми профілактики онкозахворювань за досить короткий термін
Безумовно, поєднання профілактики і скринінгу забезпечить збереження життя і здоров’я переважної більшості категорій населення. Можливо, нам навіть вдасться досягти рівня збереження життів при захворювання раку, які є в закордонних країнах світу”, — сказав О.Мусій.
Наразі, в Україні досі не існує єдиної системи профілактики онкозахворювань.
Так, за словами завідуючого амбулаторно-поліклінічним департаментом Клініки Спіженко Володимира Тихонова, відсутня єдина, розроблена, затверджена та контрольована програма дій: первинна ланка медичної допомоги не забезпечена онкологами, а роботодавці не мотивовані до регулярного контролю за станом здоров’я працівників.
“Все, що ми можемо побачити, це періодичні борди від локальних закладів охорони здоров’я, нечисельні виїзди єдиного на всю країну мобільного мамографа у деякі області України, профогляди на великих підприємствах. Та все це не є системою”, — сказав В.Тихонов.
Лікар додав, що системно над профілактикою онкозахворювань працюють приватні медичні заклади, бо мають для цього спеціальні програми.