v-ukrayini-nabuv-chinnosti-doopratsovaniy-zakon-pro-transplantatsiyu

В Україні набув чинності доопрацьований закон про трансплантацію

 • 15159 переглядiв

Доопрацьований закон розширює перелік осіб, які є близькими родичами. Це у свою чергу дозволяє розширити коло осіб для родинного донорства: це і двоюрідні брати, сестри, дядьки, тітки, племінники, особи, які перебувають під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Живим донором може бути тільки повнолітня людина, яка добровільно надала згоду на вилучення у неї анатомічних матеріалів для трансплантації. Водночас неповнолітнім може бути донор за таких умов, коли відсутній повнолітній дієздатний сумісний донор за результатами медичних показань, реципієнт є повнорідним братом або повнорідною сестрою донора, трансплантація здійснюється для збереження життя реципієнта.

Згідно з правками, сімейний лікар може отримати згоду на посмертне донорство та мати право вносити таку інформацію до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, а також визначено можливість донорства кісткового мозку від повнорідних братів або сестер віком до 18 років.

Законом також передбачено, що до початку роботи Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, але не пізніше 1 січня 2020 року, положення цього закону щодо використання цієї системи для організації надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації не застосовуються. А надання такої допомоги здійснюється на основі інформації, що міститься на паперових носіях.

Зазначено, що до початку роботи ЄДІСТ та протягом наступних трьох місяців з дня початку її роботи рішення про можливість або неможливість застосування для трансплантації анатомічного матеріалу від донора–трупа приймається консиліумом лікарів закладу охорони здоров’я, до листа (списку) очікування якого включено реципієнта, в порядку черговості згідно з таким листом очікування.

Міждержавний обмін анатомічними матеріалами людини в рамках міжнародного співробітництва здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації.

Закон конкретизує, що дозволено лише міжнародний обмін анатомічними матеріалами, а щодо гемопоетичних стовбурових клітин — дозволяється їх купівля-продаж.

Нагадаємо, 29 березня Президент підписав доопрацьований закон про трансплантацію.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Виконавчого директора Світового банку розіграли на 1 квітня

     • 13107 переглядiв

    Гол Бенземи приніс "Реалу" перемогу над аутсайдером Прімери

     • 6121 переглядiв

    Комп’ютерний збій став причиною затримки авіарейсів у США

     • 8833 переглядiв

    Соратник Ляшка тримає понад мільйон доларів та євро готівкою

     • 16982 переглядiв

    Львівські фонтани готують до запуску

     • 9330 переглядiв