“Існують ризики того, що може бути епідемія дифтерії так, як сталась у нас епідемія кору”, — сказала лікар.
Вона нагадала, що на сьогодні в Україні діє закон про захист населення від інфекційних хвороб, стаття 12 якого передбачає, що в Україні існує 6 щеплень, обов’язкових для населення України. До цього переліку входить і щеплення проти дифтерії.
Кандидат медичних наук зауважила, що на сьогодні існує календар щеплень, згідно до якого людина повинна, починаючи з дитячого віку, отримувати планове щеплення.
“Сьогоднішня кампанія пов’язана з тим, що є побоювання, що стане така ж ситуація у нас, як ситуація з кором. Ви повинні розуміти, що дифтерія важча за своїми наслідками. Якщо 1000 не щеплених осіб захворіє, то десь 50-100 осіб може померти від цієї хвороби. Тому дійсно, враховуючи, що у нас сьогодні щепленність дитячого населення менша, ніж 70%, а як щеплене доросле населення, ніхто не знає, тому що в Україні не ведеться реєстр щепленності, то ми не можемо навіть передбачити, який рівень щеплення сьогодні у нашого населення. Тому наразі ситуація з дифтерією може повторитись такою, як була в 90-ті роки, коли щепленність в Україні була нижча 70%, і розпочалась епідемія дифтерії з великою кількістю померлих дітей і дорослих”, — зазначила Кожан.
Як повідомляв УНН, у Хмельницькому медики попереджають про спалах дифтерії.