В цілому, за словами політика, Програма передбачала розвиток і активізацію внутрішнього виробництва, програму імпортозаміщення, і, вперше за всі роки Незалежності реальні джерела фінансування, включаючи банківські кредити, гарантії держави, бюджетні інвестиції і т.д.
“Дана Програма повинна була закласти серйозний фундамент для розвитку економіки і забезпечити добробут громадян.
Там було кілька пріоритетних напрямків, серед яких: підвищення конкурентоспроможності економіки, поліпшення інвестиційних умов, підтримка національного товаровиробника, розвиток високотехнологічних перспективних секторів, структурні реформи в стратегічних секторах, міжнародне співробітництво та розвиток експортного потенціалу.
Але "родзинкою“ Програми було унікальне поєднання державної підтримки та іноземних інвестицій в одному проекті. Саме через державно-приватне партнерство ми планували запустити модернізацію економіки, залучити серйозні іноземні інвестиції, а також технології, які не завжди можна купити за гроші”, - зазначив він.
Почавши реалізовувати Програму, уряд отримав перші результати.
“Наприклад, французька фірма, яка займається облаштуванням підземних парковок, була готова профінансувати проект у Києві вартістю 5 млрд.дол. Були й інші зацікавлені інвестори.
Для України було важливо те, що така співпраця не тільки забезпечила б приплив валюти в країну і створила робочі місця, вона допомогло б уряду управляти такими показниками як інфляція, ВВП, курс національної валюти”, — повідомив С.Арбузов.
Тоді уряд України прагнув наблизити рівень ВВП до 7%.
“При наявності грамотної програми розвитку економіки, об’єднавши бажання інвесторів і можливості держави, ми не бачили перешкод для того, щоб знову вийти на такі темпи зростання.
Самому ж важливе те, що цього можна досягти і зараз. Але тільки за умови, що в уряді будуть фахівці, які розуміють, що і як потрібно робити”, - резюмував С.Арбузов.