Цитата
“Загалом в Україні за період епідемії підтверджено лабораторно 1 млн 221 тис. випадків коронавірусної хвороби. На даний момент маємо одужавших 1 млн 23 тис. випадків, тобто 80,3% від усіх виявлених випадків. Але є і негативна сумна тенденція, це 22 тис. 760 летальних випадків унаслідок коронавірусної хвороби”, — розповів Ляшко.
Деталі
За його словами, наразі летальність в Україні становить трохи менша ніж 2% (1,9%).
“Водночас найвища летальність реєструється в Кіровоградській області — 3,3%, але в Кіровоградській області найменша кількість хворих, тому й концентрація летальності в цій області найбільша. Найнижча летальність фіксується у Рівненській та Черкаській областях”, — сказав Ляшко.
Ляшко зазначив, що з усіх летальних випадків, 84% — це особи старше 60 років.
“Тому й кампанія імунопрофілактики, яка у нас має розпочатися в лютому цього року, в першу чергу спрямована на медичних працівників, й після цього переходить на людей старше 60 років”, — розповів Ляшко.
Доповнення
Степанов заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.
Для початку першої хвилі вакцинації від COVID-19 в Україні вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Постачання вакцин в Україну почнеться вже в середині лютого.
Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко раніше заявив, в Україні вакцина Pfizer від COVID-19 передусім використовуватиметься для вакцинування медичних працівників.
МОЗ України сподівається розпочати вакцинацію від COVID-19 вже у лютому 2021 року і до 2022 року вакцинувати не менше 50% населення — уже виділено 9 пріоритетних груп. Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх громадян.
Україна раніше, окремо від COVAX, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз вакцини, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.