Деталі
Перше видовище можна буде побачити у вівторок ввечері, коли повний місяць буде виглядати трохи яскравішим і більшим. Це тому, що він буде ближче, ніж зазвичай, лише за 357 530 кілометрів від нас, через що він називається "супермісяць".
У ніч на 30 серпня Місяць буде ще ближче - на відстані лише 357 344 кілометри. Оскільки це вже другий повний місяць у тому ж місяці, він буде так званим блакитним місяцем.
"Теплі літні ночі - ідеальний час, щоб спостерігати, як повний місяць сходить на східному небі за лічені хвилини після заходу сонця. І це відбувається двічі в серпні", - каже астрофізик НАСА у відставці Фред Еспенак.
За умови ясного неба, бінокль або телескоп на подвір'ї можуть підсилити враження, каже Еспенак, відкриваючи такі особливості, як місячні марії - темні рівнини, утворені давніми потоками вулканічної лави - і промені, що виходять з місячних кратерів.
Востаннє два повних супермісяці в одному місяці прикрашали небо в 2018 році. За словами італійського астронома Джанлуки Масі, засновника проекту "Віртуальний телескоп", це не повториться до 2037 року. Масі організує пряму інтернет-трансляцію супермісяця у вівторок ввечері, коли супутник Землі сходитиме над Колізеєм у Римі.
"Я планую зафіксувати всю красу цього явища... сподіваюся, що це передасть емоції нашим глядачам. Супермісяць дає нам чудову можливість підняти голову і відкрити для себе небо", - заявив Масі.
Додамо
Цього року перший супермісяць був у липні. Четвертий і останній буде у вересні. Два серпневі будуть ближчими, ніж обидва попередні. Як зазначає видання, серпневий повний місяць традиційно називають осетровим. Це пов'язано з великою кількістю цієї риби у Великих озерах Північної Америки у серпні, сотні років тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший повний Супермісяць-2023: коли очікувати над Україною, поради астрологів