Переговори щодо закінчення повномасштабної війни - це неминучість й на них Україна має бути сильною.
Про це заявив радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко в ефірі телемарафону, передає УНН.
Від дипломатів Президент хоче, щоб вони інвестували більше свого часу, більше своїх зусиль… Що стосується дипломатичних зусиль, то вони в першу чергу полягають в тому, щоб Україна мала на 2025 рік все забезпечене для продовження захисту своєї території. З іншого боку, ми розуміємо, що переговори – це неминучість й в цих переговорах Україна має бути сильною за цим столом. Це бачення Президента знаходить багато підтримки серед наших партнерів
Лещенко прокоментував візит прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо до російського диктатора володимира путіна в москву.
Але є деякі, які вважають, що поїздка в москву – це найкраще, що можна зробити перед Різдвом в їхніх столицях
Лещенко пояснив, що українські зусилля полягають в тому, щоб отримати гарантії на майбутнє, що ця агресія ніколи не повториться.
"Пункт №1 та №1 – це звичайно отримати запрошення в НАТО, яке зробить невідворотними ці гарантії. Отримавши – це запрошення війна путіна втрачає сенс", - сказав він.
Доповнення
Глава Офісу Президента Андрій Єрмак заявляв, щореальні переговори про сталий мир розпочнуться лише тоді, коли у росії не стане ресурсів для того, щоб продовжувати війну.
Президент Володимир Зеленський зазначав, що Європа й Америка здатні наблизити завершення війни, справедливий та надійний мир. Однак для того, щоб США могли застосовувати максимальний тиск, Європа повинна зайняти чітку позицію.
Він також заявив, що Україні європейських гарантій буде не достатньо. Потрібні також від США, поки Київ не в НАТО.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що мирні переговори щодо війни в Україні можуть початися цієї зими, а його країна прагне відіграти провідну роль у припиненні конфлікту.