Цитата
"Кліматична справедливість є одночасно моральним імперативом і необхідною умовою ефективної глобальної кліматичної дії. Подолати кліматичну кризу можна лише шляхом співпраці – між народами, культурами, націями, поколіннями. Працюймо разом, щоб виконати роботу. Загострення кліматичної несправедливості живить розбіжності та загрожує паралізувати глобальні кліматичні дії", - наголосив Генсек.
Він додав: "Для деяких країн кліматичні загрози - смертний вирок. І справді, саме ініціатива цих держав, до якої приєдналося багато інших, поряд із зусиллями молодих людей у всьому світі, об'єднує нас. Разом ви творите історію".
Деталі
Головними ініціаторами розробки документа стали представники малої острівної держави Вануату за підтримки "основної групи" з 17 країн з різних регіонів. Зазначається, що саме такі країни найбільше страждають від зміни клімату, при тому, що їхня частка в загальному обсязі шкідливих викидів дуже мала. Документ зосереджений на несприятливому впливі зміни клімату на малі острівні держави, що розвиваються, а також на кліматичній справедливості, зазначає ООН.
Після ухвалення консенсусом резолюції Генеральна асамблея ООН зробить запит на висновок Міжнародного суду, який є головним судовим органом організації, щодо зобов’язань країн щодо боротьби зі зміною клімату. Хоча консультативні висновки суду не є юридично обов’язковими, вони мають юридичну силу та моральну вагу.
Нагадаємо
У березні ООН опублікувало доповідь, згідно з якою рекордні температури за останні вісім років стануть одними з найнижчих за останні три-чотири десятиліття, оскільки глобальні температури зростають, навіть якщо викиди, що викликають потепління планети, швидко скоротяться.