Деталі
Договір про відкрите море передбачає, що до 2030 року 30% Світового океану стане територією, що охороняється. Це дозволить захистити і відновити морську флору і фауну.
Переговори тривали понад 10 років, у тому числі через розбіжності щодо фінансування угоди та прав на рибальство. Остання міжнародна угода з охорони океану була підписана 40 років тому, 1982 року, – Конвенція ООН з морського права. Вона закріпила принцип свободи відкритого моря, згідно з яким у міжнародних водах всі країни мають право займатися рибальством, судноплавством та дослідницькою діяльністю. Наразі лише 1,2% відкритого моря перебуває під охороною.
На нових територіях, встановлених у договорі, будуть введені обмеження на промисел, судноплавство та геологорозвідувальні роботи. Йдеться зокрема про глибоководний видобуток корисних копалин, коли метали та мінерали витягують із морського дна на глибині 200 і більше метрів від поверхні.
Нагадаємо
Згідно з новим дослідженням, частини льодовикового покриву Землі, які можуть підняти рівень світового океану на метри, швидше за все, зруйнуються при потеплінні ще на півградуса за Цельсієм, оскільки вони є крихкими і не вивченими раніше.