"Дитина у Криму не може не відвідувати уроки з патріотичного виховання. Їх змушують і гімни співати на початку уроку, давати присягу, наприклад, в юнармії... У нас були випадки, коли свідки нам повідомляли, що саме цей примус дитини співати гімн, малювати Путіна — став однією з причин, чому вони покинули Кримський півострів і перемістилися на неокуповану територію", - додала Пирогова.
Вона нагадала, що на Кримському півострові вже пройшло 11 призивних кампаній за період окупації, під час який відбувся призов понад 25 тисяч громадян України. За ухилення від служби в армії ВР в окупаційних судах Криму слухається 140 кримінальних проваджень.
"Після окупації півострова окрема увага РФ почала приділятися питанням мілітаризації освіти, мілітаризації спорту і культури. Пропаганда служби в армії серед дітей, на нашу думку, становить особливу загрозу, оскільки через воєнізоване виховання у свідомості дітей відбувається легалізація окупації Кримського півострова. Окрім того, діти починають себе ідентифікувати як громадяни Росії, і РФ цим нав’язує потім у подальшому службу у своїй армії, тобто в армії країни-окупанта", - зазначила Пирогова.
Нагадаємо, за інформацією експерта, правозахисники надіслали подання до Міжнародного кримінального суду про пропаганду військової служби у збройних силах Російської Федерації серед дітей у тимчасово окупованому Криму.