Так, у межах візиту відбулися зустрічі членів української делегації з федеральним міністром оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер, міністром закордонних справ Гайко Маасом, зовнішньополітичним радником канцлера Яном Гекером та радником канцлера з економічних питань Ларсом-Гендріком Рьоллером.
“Представники України та Німеччини обговорили питання двосторонньої співпраці та обмінялися досвідом щодо протидії пандемії коронавірусу. Особлива увага була приділена спільним зусиллям задля досягнення миру на сході України”, — йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна повідомила ФРН про ситуацію на Донбасі: з документами та доказами
Також під час перемовин сторони обговорили стан виконання домовленостей, укладених за результатами саміту “Нормандської четвірки” в Парижі у грудні 2019 року.
На зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом Єрмак розповів подробиці переговорів у межах Тристоронньої контактної групи в Мінську. Він також повідомив про оновлення складу та підвищення статусу української делегації в ТКГ.
Сторони погодилися, що з часу проведення грудневого саміту “Нормандської четвірки” досягнуто відчутного прогресу у взаємному звільненні утримуваних осіб.
“Однак рух до наступного взаємного звільнення, на жаль, поки загальмований. І нам заважає не лише епідемія коронавірусу, а й конкретне невиконання іншою стороною домовленості Нормандського саміту в Парижі про допуск представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримання заручників на тимчасово окупованих територіях”, — зазначив Єрмак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрмак обговорив із радником Меркель розблокування проведення зустрічі лідерів “нормандської четвірки”
Наголошувалося, що Росія та підконтрольні їй незаконні збройні формування повинні забезпечити спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ безпечний і надійний доступ на тимчасово окуповані території України. Також важливим є виконання сторонами оновленого плану розмінування та продовження процесу розведення сил і засобів за верифікації з боку СММ ОБСЄ. Тож ці домовленості Нормандського саміту також мають бути виконані.
Крім того, співрозмовники відзначили необхідність відкриття нових контрольних пунктів в’їзду/виїзду (КПВВ) через лінію розмежування, з огляду передусім на гуманітарні критерії. Учасники зустрічі обговорили можливості для поглиблення взаємодії України та НАТО, а також питання двостороннього співробітництва.
У межах обговорення з радником канцлера з економічних питань Ларсом-Гендріком Рьоллером двосторонньої економічної співпраці порушувалися, зокрема, питання фінансової підтримки України та інвестицій.
Нагадаємо, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у вівторок, 2 червня, прибули з робочим візитом до Федеративної Республіки Німеччина.