В ході роботи уточнювалися навчальні завдання та види підготовчих занять, які необхідно відпрацювати в рамках навчань, проведено узагальнення складу сил та засобів від країн-учасниць і рекогносцировку місць проведення навчальних елементів.
У роботі головної конференції взяли участь представники 16 країн. Окрім України та Сполучених Штатів Америки, до планування долучилися Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Греція, Грузія, Велика Британія, Франція, Канада, Молдова, Норвегія, Польща, Румунія, Туреччина і Швеція.
Остаточним варіантом сценарію і плану навчань традиційно передбачено масштабний морський компонент із широкою географією, від Очакова до Ізмаїла, злагодженість дій різнорідних сил в операціях з десантуванням як з моря на берег, так і безпарашутною висадкою десанту з гелікоптера у море, на підступах до стратегічного об’єкту.
Минулого року цей елемент відпрацьовувався вперше, і саме, морськими прикордонниками — бійцями відділу спеціальних дій на воді Одеського загону морської охорони.
Характерною буде цьогорічна програма підготовки та тренування оглядових груп. Заплановано широкоформатний обмін досвідом з іноземними колегами, спільне розв’язання ввідних, з максимально ймовірними та реалістичними легендами: реалізація оперативної інформації із пошуком на затриманому судні засобів терору, виявлення вибухонебезпечних вантажів та інше. З урахуванням специфіки Чорноморського регіону, планом навчань передбачено відпрацювання операції з пошуку, виявлення та затримання суден-порушників законодавства про ТОТУ, із перехопленням, висадкою оглядової групи на ходу, в тому числі із застосуванням водолазного компоненту.
Цьогоріч навчання “Sea Breeze-2017” пройдуть у липні. Від Морської охорони Держприкордонслужби заплановано участь близько десятка кораблів та катерів, в авіаційному компоненті 2 літаки та 1 гелікоптер. До тренінгів з планування операцій за стандартами НАТО, тактиці дій оглядових груп, водолазних спусків, десантування та інших навчальних елементів буде залучено більше ста морських прикордонників та майже така сама кількість особового складу прикордонної комендатури швидкого реагування Ізмаїльського прикордонного загону.
Участь прикордонників у комплексі тренінгів таких масштабних навчань дозволить підвищити професійний рівень персоналу та наблизити якість підготовки охоронців кордонів до стандартів НАТО.
Як повідомляв УНН, у Держприкордонслужбі розпочалася практична підготовка екіпажів безпілотників.