Верховний комісар ОБСЄ назвав реалізацію рекомендацій Ради Європи однією з наявних сьогодні проблем. “Наприклад, це стосується поділу між мовами Євросоюзу і всіма іншими. Така класифікація говорить про те, що по відношенню до різних нацменшин проводиться нерівна політика, а це вносить елементи дискримінації”, — зазначив Заньєр, відповідаючи на питання про розбіжності, які виникли навколо використання російської мови в Україні.
Заньєр зазначив, що прийнятий нещодавно закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, в тексті якого нічого не сказано про захист мов національних меншин, “взяли без консультацій з представниками меншин”. Верховний комісар ОБСЄ також додав, що всі питання, що стосуються використання державної мови в Україні, вирішуються “досить жорстко” — покаранням.
За його словами, підрозділ ОБСЄ, що займається темою мовної політики, працює над усуненням деяких спотворень в раніше прийнятому законі, тому вважає розумним створити механізм систематичного взаємодії. Він зазначив, що цей механізм “дозволив брати до уваги занепокоєння національних меншин”.
Говорячи про нібито “мовну автономію Донбасу”, верховний комісар ОБСЄ зазначив, що якщо сторони конфлікту дійдуть згоди, то підрозділ ОБСЄ готовий сприяти врегулюванню питань з мовної тематики, а також забезпечити необхідну експертизу.
Нагадуємо, у червні РПЦ повідомила, що зараз “лише УПЦ МП може згуртувати українське суспільство”.