“Чи звертали ви увагу на те, наскільки новинна стрічка українських ЗМІ заповнена повідомленнями про проблеми ”Великої сімки“, протестах в США, зарубіжних поїздках російського президента і т.д.? Причому у всіх цих повідомленнях і статтях червоною ниткою проходить одна думка: а як те, що відбувається вплине на долю України?” — пише В.Німченко своїй статті, нагадуючи "хронологію очікувань" української політичної еліти.
“Спочатку в Києві чекали результатів президентських виборів в США. Ось, мовляв, вирішиться, хто прийде до влади в Америці, і тоді можна буде більш виразно говорити про те, що очікує Україну... Потім виявилося, що для України немає нічого важливішого підсумків президентських виборів у Франції — ось після них-то і з’явиться визначеність в українському питанні. ... Від першої робочої зустрічі Макрона і Путіна в українському політикумі чекали багато чого — говорили про нове дихання "нормандського формату", мінського процесу і санкцій проти Росії. А в підсумку "українського питання" просто не виявилося в порядку денному зустрічі”, - іронізував нардеп.
З 2014 року, доля України вирішується без неї, при цьому в Києві як і раніше не готові брати на себе відповідальність країну і вважають за краще чекати, що хтось або щось в корені змінить ситуацію і вирішить проблему збройного конфлікту на Донбасі.
“І поки знаходяться в режимі очікування, підміняють реальні дії дійством. Саркастичні твіти Клімкіна, його фотографування з президентом США, як і винесення пробитого осколками українського прапора в зал засідання Генасамблеї ООН депутатом Гопко в порушення регламенту — все це лише гра на публіку, розрахована, перш за все, на українського глядача”, - пояснив В.Німченко.
На його думку, рішення, від яких залежить сьогодення і майбутнє України, давно вже стали результатом торгів і переговорів країн “Великої сімки”, до якої Україна не входить. При цьому бізнесмени і підприємці при владі з мільйонними “статки”, ніяк не зацікавлені в припиненні кровопролиття на Донбасі.
“Адже є Мінські угоди, узгоджені і підписані лідерами країн ”нормандської четвірки“... Але ці угоди не виконуються жодною зі сторін, в тому числі і найбільш зацікавленою — Україна. Влада повинна нарешті приступити до реалізації Мінських угод або ж прямо заявити про відмову виконувати їх. Але тоді вона зобов’язана запропонувати інший шлях врегулювання тривалого збройного конфлікту. Якщо ні того ні іншого влада зробити не може, впору говорити про її неспроможності”, - резюмував Василь Німченко.