“Перехід на МСФЗ 9, який має відбудитися в Україні з січня 2018 року, включає три ключові етапи: нова класифікація фінансових активів, новий принцип оцінки кредитних ризиків, а також нова модель загальних принципів хеджування. Як бачите, приведення звітності до нових стандартів МСФЗ — досить широкомасштабне явище, тож до цього процесу слід підключатися різним підрозділам банків, включаючи ризики, бізнес-підрозділи, ІТ, від самого початку імплементації МСФЗ, а не наприкінці цього процесу”, — сказано в повідомленні.
При цьому, за даними опитування, яке нещодавно провів НБУ серед банків, понад 85% банків досі не мають затвердженого плану дій щодо імплементації МСФЗ 9, 20% банків переглянули класифікацію фінансових активів за бізнес моделями відповідно до МСФЗ 9, 18 % — здійснили розрахунок оціночних резервів під збитки, 13% — проаналізували вплив МСФЗ 9 на розмір оціночних резервів та волатильність доходів.
“Для своєчасного та ефективного впровадження МСФЗ 9 необхідна регулярна систематична робота. Закликаю банки підключатися до цього процесу, адже часу залишилося не так вже і багато. Зі свого боку, для цього Національний банк продовжує роботу з розробки нормативно-правових актів з бухобліку відповідно до нових вимог МСФЗ, а саме новим проектом Інструкції з бухгалтерського обліку фінансових інструментів та планом рахунків бухгалтерського обліку банків. До кінця цього року ми плануємо надати на розгляд банкам проекти цих нормативно-правових актів”, — додав Б.Лукасевич.