У грудні минулого року набув чинності Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. В цьому році Нацполіція розпочала приводити у відповідність до цього закону усі свої нормативно-правові акти — накази та бланки. Відтак першим таким документом став проект бланку термінового заборонного припису для сімейних кривдників.
“Порядок винесення термінового заборонного припису такий: поліцейський оцінивши ризики і, розуміючи, що можуть бути більш тяжкі наслідки, виносить терміновий заборонний припис. Згідно з цим документом, правопорушник може бути зобов’язаний залишити місце проживання, йому може бути заборонено на вхід та перебування в місці проживання постраждалої особи, а також заборонено в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою. Термін дії такої заборони може становити до 10 діб”, — сказав Андрій Лабунь.
Він додав, що протягом десятиденного терміну потерпіла особа може звернутися до прокуратури чи суду, на оскарження таких дій.
Водночас заступник начальника управління дільничних офіцерів поліції навів кілька нових норм. Зокрема, якщо у дебошира є у власності зброя — не лише анулюється дозвіл на неї, а поліцейський разом з наданням термінового заборонного припису — має право вилучити зброю.
Нагадаємо, жителька Києво-Святошинського району до смерті забила свого співмешканця пляшкою з-під горілки.