У заході взяли участь представники МВС України, Національної поліції України Сергій Князєв, Держприкордонслужби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України, Головного сервісного центру МВС України.
За словами голови Нацполіції Сергія Князєва, важливо, що розбудова відомства в першу чергу розпочалася у напрямку забезпечення безумовного дотримання прав людини.
Введення груп реагування патрульної поліції стало ще одним чинником, що дозволив максимально оперативно надавати допомогу громадянам, реагуючи на злочини і правопорушення. Упродовж минулого року ці групи розпочали роботу у Хмельницькій, Волинській, Львівській, Харківській та Київській областях.
Ще одна сфера роботи поліції, що потребує нагальної розбудови — забезпечення безпеки дорожнього руху. Цю функцію буде здійснювати дорожня патрульна поліція, яка вже розпочала роботу у дев’яти регіонах держави.
“Зазначу, що зазначені проекти впроваджуються за активної технічної та консультаційної підтримки міжнародних партнерів”, — підсумував Сергій Князєв.
Командувач Нацгвардії Юрій Аллеров повідомив, що до 2020 року передбачається поступовий перехід Нацгвардії на структуру управління, яка максимально наближена до органів управління військових формувань держав-членів НАТО.
У жовтні 2016 року Нацгвардії України було надано статус Спостерігача Асоціації сил жандармерії та поліції (FIEP) з перспективою повноправного членства в жовтні 2017 року. Крім цього, Національною гвардією реалізовується міжнародний проект “Включення системи фізичної ядерної безпеки України в структуру забезпечення глобальної фізичної ядерної безпеки” (ГФЯБ), бюджет якого складає 16 мільйонів доларів США.
За словами голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна, у сучасних реаліях реформа ДСНС є вкрай необхідною. На його думку, це прямий наслідок застарілих та пострадянських підходів до врегулювання пожежної безпеки і надмірної централізації системи реагування надзвичайних ситуацій.
Начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій повідомив, що наразі відкриті 15 нових сервісних центрів типу open-office з електронними чергами, системами моніторингу якості обслуговування та належною увагою кожному громадянину — від дитини до людини похилого віку, людини з інвалідністю. За підтримки EUAM успішно проведена програма стажувань у 14 областях, за результатами яких 55% стажерів були працевлаштовані.
Запроваджені також нові сервіси та комунікаційні стандарти, засновані на відкритості до спілкування, повному інформуванні і якісному консультуванні громадян.
“У 2017 році заплановано відкриття 50 оновлених сервісних центрів МВС, оновлення співробітників фронт-офісів у 10 областях, реформу екзаменаційної системи, запровадження нових послуг, а також запуск мобільних сервісних центрів для обслуговування віддалених населених пунктів”, — зазначив він.
Як повідомляв УНН, голова ДПСУ взяв участь у зустрічі з Послами країн Великої сімки та ЄС.