"Якщо говорити про обсяг пісень українською мовою в ефірі загальнонаціональних радіостанцій, показник частки пісень в середньому за 2019 рік складав 56%, і це на 4% більше ніж у 2018 році. Таким чином, квота на сьогоднішній день перевищується аж на 21%", - розповіла Фещук.
Так, серед загальнонаціональних радіостанцій розважального формату більше україномовних пісень звучить в ефірах: "Країна FM" - 100%, "UA: Радіо Промінь" – 95%, "UA: Радіо Культура" – 92%, "Перець FM" – 45% і "Русское радио Украина" – 44%.
"На окремих радіостанціях порівняно з 2018 роком спостерігається значне підвищення відсотку мовлення і україномовних пісень, зокрема "UA: Радіо Культура" збільшила показник на 11%, "Перець FM" і "Люкс FM" – на 6%. І "Ретро FM" – на 5%", - додала заступник голови нацради.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У парламенті планують розширити повноваження Нацради з питань телебачення і радіомовлення
Додамо, що у 2019 році нацрада провела моніторинги ефірів 15 загальнонаціональних радіостанцій та 198 регіональних і місцевих FM-радіостанцій. Предметом моніторингу стало дотримання українськими радіостанціями вимог закону про мовні квоти, частки пісень українською мовою і мовою ведення передач.
Моніторинг охоплював 24 тисячі годин ефіру всіх видів FM-радіостанцій на предмет дотримання мовних квот. З них обсяг моніторингу загальнонаціональних радіостанцій становив більше ніж 4 тисячі годин радіоефіру. Фіксація відбувалась упродовж доби та у проміжках часу з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00.
Нагадаємо, що обсяг україномовних пісень в ефірі має складати не менше 35%. Обсяг ведення передач державною мовою не менше як 60%. Для радіостанцій, які транслюють понад 60% пісень мовами країн європейського союзу, частка пісень українською мовою має бути не менше 25%.
Як раніше повідомляв УНН, до фіналу Національного відбору на Євробачення 2020 від України потрапили перші три фіналісти KRUTЬ (16 балів), Jerry Heil (13 балів) і Go-A (13 балів).