За його словами, уряду нарешті "зійшло" до своїх громадян: на сайті ВР з'явився розпіарений прем'єром проект пенсійної реформи.
"На етапі підготовки та розробки так званої пенсійної реформи, яка, без сумніву, торкнеться інтересів мільйонів українців, уряд активно обговорював її деталі з представниками СБ, МВФ, Євросоюзу ... Але обговорити з українськими громадянами не спромоглося. З однієї простої причини: вони ніколи б не підтримали проект закону, який суперечить Конституції України і порушує їх права", - зазначив В.Медведчук.
Він відзначив, що вже сама назва проекту закону - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" - свідчить про намір Кабміну маніпулювати громадською думкою. У пункті 1 Пояснювальної записки до проекту закону двічі говориться про створення "... справедливої системи пенсійного страхування ...". Але, очевидно, у авторів законопроекту вельми мінливе поняття про те, що ж таке справедливість. Оскільки, по суті, мова йде не про підвищення пенсії, а про збільшення страхового стажу.
"Дійсно, формально уряд виконав свою обіцянку не підвищувати пенсійний вік, але ... підвищило страховий стаж для призначення пенсії за віком. Як кажуть в народі, хрін редьки не солодший. Якщо на сьогоднішній день, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на призначення пенсії за віком мають право особи, які досягли віку 60 років і мають страховий стаж не менше 15 років, то після прийняття пенсійної" реформи "вже з 2018 року буде потрібно не 15, а 25 (!) років стажу. Більш того, з кожним роком страховий стаж буде збільшуватися, і в 2028 році право на пенсію в 60 років отримають лише ті, хто працював не менше 35 років!", - підкреслив політик.
В умовах, коли, за визнанням самого ж В.Гройсмана, від 45% до 60% економіки знаходиться в тіні (а після проведених економічних перетворень, думаю, ця цифра ще зросла), то задекларувати і підтвердити необхідний страховий стаж зможуть одиниці. Таким чином, українці опиняться заручниками провальної економічної політики влади.
"Чи не з того боку починаєте перетворення, панове "реформатори"! Скажіть, де обіцяні дерегуляція і демонополізація бізнесу, де умови для розвитку малого і середнього бізнесу? Жодна з цих обіцянок не виконана. Якщо ви зацікавлені в якісних реформах, то виведіть бізнес з тіні, забезпечте нові робочі місця, створіть сприятливий інвестиційний клімат - і тоді проводите пенсійну, освітню, медичну реформи ... ", - зауважив лідер.
За його словами, "еврореформатори" звикли ставити все з ніг на голову. Якщо немає можливості заробити страховий стаж, то вони надають право його ... купити. Ось це дійсно ноу-хау від Гройсмана: чому-чому, а страховим стажем держава ще ніколи не торгувало! Та й вартість його, відверто кажучи, чимала: за підрахунками міністра соціальної політики Андрія Реви - 1408-1056 грн за кожен місяць. Чи не відкриє це нові лазівки для корупціонерів - велике питання. Однак, на думку "реформаторів", "проект акта не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи".
Навіть поверхове ознайомлення з пенсійної "реформи" дозволяє говорити про її антисоціальну, антинародну спрямованість. Українці це прекрасно розуміють, а тому вкрай негативно ставляться до ініціативи уряду. Згідно з дослідженням Центру Разумкова, підвищення пенсійного віку або страхового стажу не підтримують 86,1% громадян.
"І тому можна не сумніватися: "комплексна пенсійна реформа" (яка, як відомо, є одним із зобов'язань Києва перед МВФ і повинна вступити в дію з початку 2018 роки) буде прийматися всупереч волі і інтересам українських громадян.
Але євроінтеграторів це ніколи не зупиняло. На кону - наступний транш МВФ. Для них це достатня підстава, щоб в стислі терміни прийняти таку, що суперечить Конституції України пенсійну реформу. "Ми зробимо все можливе, все від себе залежне для прийняття пенсійної реформи", - пообіцяв глава уряду.
До того ж не виключено, що пенсійну реформу наша "демократична" проєвропейська влада спробує протягнути "в пакеті" з земельною реформою, як і обіцяв міністр фінансів Олександр Данилюк. Спокуса вислужитися перед кредиторами занадто велика. Та й практика здавати національні інтереси України "пакетом" - це як раз в дусі "еврореформаторів", - резюмував В.Медведчук.