v-medvedchuk-ninishniy-kurs-ukrayini-do-nato-kardinalno-vidriznyayetsya-vid-zovnishnoyi-politiki-2003-roku

В.Медведчук: нинішній курс України до НАТО кардинально відрізняється від зовнішньої політики 2003 року

 • 9530 переглядiв

Україна взяла курс на НАТО ...

Після блискавичного голосування за законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України)" так званих патріотичних політсил у ВР пронатовськи налаштовані ЗМІ та кишенькові політологи дружно заговорили про відновлення історичної справедливості. Ці недоексперти і недоюрісти намагаються нав'язати суспільству думку, що курс на членство в НАТО був задекларований ще в 2003 році в прийнятому Верховною Радою Законі "Про основи національної безпеки України".

"Подібні твердження - це або прояв кричущої безграмотності представників" експертного "пулу, коментує дану тему, або просто свідома маніпуляція", - заявив В.Медведчук.

"Дійсно, в 2003 році Верховна Рада прийняла Закон" Про основи національної безпеки України ". Дійсно, в ст. 8 цього закону, яка визначає основні напрями державної політики з питань національної безпеки, йдеться про членство в НАТО. Однак якщо вже маститі" екcперти " беруться міркувати про відновлення історичної справедливості, то їм не завадило б для початку хоча б прочитати сам закон. А в ньому йдеться (цитую): "... Забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних систе мах колективної безпеки, набуття членства в Європейському союзі і Організації Північноатлантичного договору при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу ... ", - підкреслив політик.

І тут варто звернути увагу на два істотні моменти.

"По-перше, в нинішніх реаліях (і це визнають навіть непробивні прихильники євроатлантичної інтеграції) про повноправну участь України в системах колективної безпеки, про повноправне членство в Організації Північноатлантичного договору не може бути й мови. Про це Києву" вкрай дипломатично "вже натякнули" стратегічні партнери ". Коментуючи" історичне голосування "в ВР за закон, який (я твердо переконаний в цьому) є" законом розколу і протистояння ", в штаб-квартирі НАТО відбулися черговим заявою:" Ми прийняли до відома рішення Верховної Ради". Куди більш інформативним виявилося заяву президента Литви Далі Грібаускайте про те, що Україна "... немає сенсу поспішати з подачею офіційного запиту на вступ в НАТО". Пані Грібаускайте розставила крапки над і: Україна пріоритетом для НАТО не є.

По-друге, сьогоднішні декларації про прагнення України вступити в НАТО не містять застережень, спрямованих на забезпечення України можливості проводити зважену зовнішню політику, підтримувати баланс сил в регіоні, вести багатосторонній діалог зі своїми сусідами і стратегічними партнерами. А це значить - заяви про те, що Україна відновила справедливість, повернувшись до зовнішньополітичного курсу "зразка 2003 року", не відповідають дійсності", - зазначив лідер.

"Скажу більше, визначення курсу на членство в НАТО як пріоритет державної політики підриває підвалини національної безпеки. Це провокує поглиблення розколу в суспільстві (ідея євроатлантичної інтеграції є неприйнятною для більшості жителів Південного Сходу України) і веде до повної втрати Україною суб'єктності на міжнародній арені" , - резюмував В.Медведчук.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    В Україні зірвано мільйон гривень в лотерею

     • 13608 переглядiв

    Антикорупційні акції у Росії: масові затримання

     • 13212 переглядiв

    Перший рейковий автобус до Польщі відправився з України

     • 14353 переглядiв

    У Москві на акції протесту затримано близько 100 осіб - ЗМІ

     • 8384 переглядiв

    Синоптики попередили киян про значну пожежну небезпеку

     • 7626 переглядiв

    У Санкт-Петербурзі на мітингу затримали більше 100 осіб - ЗМІ

     • 7727 переглядiв