У повідомленнях йдеться, що демонстранти по всій країні скандували антиурядові гасла. На цьому тижні влада підняла ціни на бензин з 10 тис. до 15 тис. ріалів (близько 13 центів) за літр і обмежили продаж. За даними державного ТБ, поліція застосувала силу при зіткненнях з “бунтівниками”, як їх називають місцеві журналісти. Проти учасників протестів розпилили сльозогінний газ.
У місті Сирджан в провінції Керман під час протестів в п’ятницю загинула одна людина, ще кілька отримали поранення. Про це в суботу з посиланням на місцеву владу повідомило агентство ІСНА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця руху “жовтих жилетів”: кількість затриманих в ході протестів в Парижі перевищило 100 осіб
“Люди атакували паливне сховище в Сірджане і спробували його підпалити”, — йдеться в повідомленні ІСНА.
На відео, опублікованих в соцмережах, учасники протестів підпалюють будівлі і чинять опір поліції, блокують дороги і влаштовують пожежі на вулицях Тегерана та кількох інших міст. Деякі протестувальники скандували антиурядові гасла.
Reuters не вдалося встановити достовірність відеороликів і фотографій, опублікованих в соціальних мережах.
“Тут в Ширазі люди дуже розсерджені. Я чув постріли. Сотні людей на вулицях. Цього ранку вони підпалили поліцейську машину”, — розповів Reuters свідок, який попросив не називати його імені.
За даними іранських ЗМІ, протести в суботу охопили як мінімум 40 міст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гуайдо закликав до відновлення протестів у Венесуелі
Державне ТБ звинуватило “ворожі ЗМІ” в спробі перебільшити масштаб демонстрацій, “використовуючи фейковий новини та відео в соціальних мережах”.
Генпрокурор Мохаммад Джафар Монтазері в інтерв’ю державному ТБ сказав, що демонстранти, які блокують дороги і чинять опір силам безпеки, “безумовно” користуються підтримкою з-за кордону.
Крім того, за даними користувачів соцмереж, влада навмисно уповільнюють швидкість Інтернету і обмежують доступ людей до мережі, намагаючись обмежити комунікаційні можливості для учасників протестів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Празі сотні тисяч чехів вимагали відставки прем’єра Бабіша
Економічне становище в Ірані значно погіршився, починаючи з минулого року, коли США вийшли з міжнародної “ядерної угоди” і знову почали застосовувати санкції проти Тегерана через порушення умов даної угоди.