В.Гонтарева сказала, що "базовий сценарій", який передбачає відсутність загострення на сході України, збереження макроекономічної стабільності і продовження співпраці з МВФ, передбачає подальше скасування обмежень, що розпочав НБУ. Зокрема, регулятор хоче збільшити ліміт відкритої валютної позиції банків до 5% їх капіталу з 0,5% зараз, що в 10 разів збільшить суму валюти, яку банки зможуть купувати і продавати за власні кошти. Це зменшить необхідність в інтервенціях центрального банку, який часто купує або продає валюту для згладжування короткострокових дисбалансів між попитом і пропозицією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ сподівається на подальше зниження облікової ставки у 2017 році
"Все, що пов'язано з експортними-імпортними операціями, інвестиціями у нас пріоритет, щоб тут не було ніяких обмежень Перший пріоритет, який зараз хочемо вирішувати, - це виплата дивідендів за 2016 рік", - сказала В.Гонтарева.
За її словами, "базовий сценарій передбачає отримання чотирьох траншів МВФ на суму 5,4 мільярда дол., з яких 1 мільярд дол. в найближчі тижні.
"Для отримання цього траншу ми виконали всі попередні умови і структурні маяки", - сказала В.Гонтарева.
За її словами, узгоджуються терміни реалізації реформ, необхідних для отримання наступних траншів.
Незважаючи на те, що переговори про завершення третього перегляду виконання програми і отримання четвертого траншу затягнулися з минулого року, голова НБУ впевнена, що у Києва є всі шанси отримати всю суму за рік.
"Транші ви можете об'єднувати, щоб не треба було весь час робити рев'ю, можна брати підвищені зобов'язання, зробити реформи швидше", - сказала вона.
Нагадаємо, 14 лютого міністр фінансів О.Данилюк припустив, що МВФ ухвалить рішення щодо траншу для України за 2-3 тижні.