“Харкуська станція радіаційного контролю Департаменту навколишнього середовища виявила в повітрі ізотопи цезію, кобальту і рутенію в дуже малих кількостях”, — повідомили в ЗМІ.
Сказано, що за даними департаменту, ізотопи не загрожують здоров’ю людини.
“З різних країн надійшла інформація про незначне збільшення фону радіоактивних ізотопів в північно-східній Європі. Хоча рівень не містить ніякої загрози для здоров’я людини, у наших інтересах і в інтересах міжнародної безпеки в цілому визначити масштаби зростання цього фону, тому що він, безумовно, є антропогенним”, - сказав міністр закордонних справ країни Урмас Рейнсалу.
Він додав, що з цього питання Естонія перебуває в контакті з Міжнародним агентством з атомної енергії та іншими країнами.
“Північні країни на цьому тижні повідомили про невелике червневе підвищення рівня радіації в північній Європі, офіційні представники Нідерландів заявили, що джерело могло перебувати в західній частині Росії і вказувати на ”пошкодження елемента ядра на АЕС“. Передусім під підозру потрапили Кольська і Ленінградська АЕС, а також бази атомних криголамів атомних підводних човнів Північного флоту, розташовані на узбережжі Баренцевого моря, пише GreenPeace. В Росенергоатомі заявили, що ніяких відхилень від умов безпечної експлуатації на АЕС північного заходу Росії в червні не було, а радіаційна обстановка відповідала нормальним значенням”, - сказано в повідомленні.
Повідомляється, що в Росенергоатомі заявили, що Ленінградська і Кольська АЕС працюють в штатному режимі, зауважень до роботи обладнання немає.
Нагадаємо, на кордоні Росії і європейських країн зафіксовано підвищений рівень радіації.