Деталі
Уйгури, опитані агентством Reuters у Стамбулі, заявили, що звіт ООН, був опублікований із запізненням і мав кинути виклик Китаю через поводження з їхньою громадою в Сіньцзяні.
За оцінками, близько 50 000 уйгурів проживає в Туреччині, найбільшій уйгурській діаспорі за межами Центральної Азії. Турки мають тісні етнічні, релігійні та мовні зв'язки з уйгурами.
"Китай вбиває нашу молодь, залишає наших дітей сиротами, тому того, що ООН робить зараз, недостатньо", - вказав очевидець подій, що втік із Сіньцзяну.
Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, яка піддалася критиці з боку деяких дипломатів та правозахисних організацій за надто м'яке ставлення до Китаю, опублікувала звіт лише за кілька хвилин до закінчення її чотирирічного терміну повноважень.
У доповіді йдеться, що "довільне та дискримінаційне затримання" Китаєм уйгурів та інших мусульман у регіоні Сіньцзян може бути злочином проти людяності. США звинуватили Китай у "геноциді".
Китай рішуче заперечує будь-які порушення в Сіньцзяні і опублікував 131-сторінкову відповідь на 48-сторінкову доповідь ООН.
Управління ООН з прав людини повідомило у звіті, що в Сіньцзяні було вчинено серйозні порушення прав людини, і рекомендувало китайському уряду вжити негайних заходів для звільнення всіх осіб, які перебувають у навчальних центрах, в'язницях та місцях тримання під вартою.